Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Ve Saç Uzatan 3 Yağ

Saçlarınızı kestirdiniz ve çok kısa oldu. Bir an önce hızlıca saçlarınızı uzatmak istiyorsanız sizlere hızlı saç uzatan yağlar ve hızlı saç uzatma yöntemleri kür tariflerini vereceğiz.

Hızlı saç uzatma yöntemlerini kullanırken uygulanması gerekenler şunlardır:

  • Vitaminlerden destek alınmalıdır.
  • Bitkisel keratin alınmasına özen gösterilmelidir.
  • Şampuan ile birlikte saç kremi de kullanılmalıdır.
  • Saç bakım yağları, saça belirli aralıklarla uygulanmalıdır.
  • Saçlar dikkatli ve nazik bir şekilde taranmalıdır.
hızlı saç uzatan yağ tarifleri
hızlı saç uzatan yağ karışımları

Saç Uzama Hızını Arttıran Yağlar

Saçın uzama hızını arttıran bazı yağlar şunlardır:

  • Zeytinyağı: Saç diplerini beslediği, kan dolaşımını hızlandırdığı ve saçların ihtiyacı olan vitaminleri ve mineralleri sağladığı için zeytinyağı saçın uzamasında etkilidir. Isıtılmış olan zeytinyağının masaj yaparak bütün saça sürülmesi ve sonra saçların bone takarak bir süre o şekilde 1 saat bekletilmesi şeklinde uygulanabilir. Aynı zamanda bu haftada 2-3 kere uygulanabilecek bir uygulamadır.
  • Badem yağı: Saçların parlak görünmesini sağlamasının yanı sıra, saçların hızlı uzamasını da sağlar. Tercihen duştan önce bütün saça masaj yaparak sürülebilir. Yarım saat kadar bir bone takarak o şekilde beklenmelidir. Sonrasında ılık su ile saçlardan badem yağı arındırılmalıdır.
  • Lavanta yağı: Saç diplerinde çeşitli rahatsızlıkları olan kişilerin rahatsızlıklarını gidermesinin yanı sıra, saçın uzamasını da sağlar. Seyreltilerek kullanılması gerektiği için zeytinyağı ile veya Hindistan cevizi yağı ile karıştırılarak saça uygulamalı ve bone takılarak bir saat beklenmelidir. Sonrasında saç temizlenmelidir.
hızlı saç uzatma yöntemleri
hızlı saç uzatma yöntemleri

Saç Uzamasını Destekleyen Kürler

Saçın uzamasını destekleyen kürlerden bazıları şunlardır:

  • Aloe vera kürü: Aloe veranın yaprağının içerisinden çıkan jelin, limon ile karıştırılması sonucu bir saç maskesi oluşturulur. Saç diplerinden saç uçlarına kadar bu karışım sürülür. 20 dakika boyunca saçta bu şekilde beklettikten sonra, ılık su ile saç yıkanır. Aynı zamanda aloe vera, Hindistan cevizi sütü ve buğday tohumunun karışımı da bu aşamaları kullanarak saça uygulanabilir.
  • Hint bektaşi üzümü maskesi: Akşam yatmadan önce hint bektaşi üzümü ile limon suyu karıştırılır ve saça sürülür. Daha sonra saç açıkta bir yeri kalmayacak şekilde örtülür ve ertesi sabah uyanıldığında saç durulanır.

Hızlı Saç Uzatan Diğer Konular;