İple Bıyık Almanın Faydaları Nelerdir?

İple bıyık almanın faydaları ve püf noktaları sizlerle paylaşacağız. Dudak üstü iple tüy alma yöntemi en büyük faydası batık kıl oluşmasını önlemesidir. İple bıyık almanın dezavantajları nelerdir?

İple Bıyık Almanın Faydaları Nelerdir?

İple bıyık almanın bilinen faydaları şunlardır:

  • Bazen bıyık bölgesindeki tüyler kısa olabilir Bu tüylerin ağda ile alınması pek mümkün değildir. Fakat ip ile alınmaya çalışıldığında bıyık bölgesinde temizlik sağlanır.
  • İp ile bıyık alındığında tüylerde herhangi bir kalınlaşmaya ya da sertleşmeye sebep olmaz. Dolayısı ile kişinin bıyık bölgesindeki tüylerde zayıflamaya neden olduğu gibi, o bölgedeki tüylerde azalma meydana gelmesini de sağlar.
  • İp ile bıyık almak batık kıl oluşmasını engeller.
  • Oldukça ucuz bir yöntemdir.
  • Bütün cilt tipler için uygun olan bir yöntem olmasının yanı sıra herhangi bir kimyasal içermediği için cilde bir zararı yoktur.
  • Hassas ciltlerin gönül rahatlığı ile uygulayabileceği bir yöntemdir.

Bıyık Almak İçin En Uygun Yöntem Nedir?

Bıyık almak için en avantajlı olan yöntem ip yöntemidir. Kişinin ağda ile, jilet ile, lazer ile bıyıklarını aldırmasının çeşitli avantajları olduğu gibi dezavantajları da vardır. Her ne kadar ip ile bıyık almak oldukça acı veren bir yöntem olsa da hem pratik hem de kişiyi maddi açıdan yormayan bir yöntemdir. Fakat ağda ile bıyık bölgesi alınmaya başlandığında, tüylerde ipin tüyleri zayıflattığı kadar bir zayıflama meydana gelmez. Aynı zamanda jiletle ya da epilasyon aletleri ile bıyık bölgesini alan kişiler, tüyün kökünden koparılmasını sağlayamadıkları için hem daha kısa sürede bıyık çıkar hem de görüntü olarak temiz bir görüntü oluşmaz.

iple bıyık almanın faydaları

İp ile Bıyık Almanın Dezavantajları Nelerdir?

İp ile bıyık bölgesinin alınmasının en büyük dezavantajlarından birisi; eğer kişi akneli bir cilde sahip ise, aknelerin olduğu bölgede ip kullanılıyor ise aknede kötüleşme meydana gelebilir. Aynı zamanda acılı bir yöntem olduğu için kişi bu uygulamaya ağrı eşiğine bağlı olarak dayanamayabilir.

İlgili Konular;