Reklam
Güzellik

Kırışıklıkları Önlemek İçin 7 Bilimsel Tavsiye

Kırışıklıkları Önlemek İçin Tavsiyeler

Kırışıklıkları engellemek için 7 bilimsel tavsiye Yanlış uyku poziyonları kırışıkların en büyük sebeplerinden biridir. Kırışıklıkları engellemek için 7 bilimsel tavsiye ile uyurken kırışmayın. Sizde doğru uyku pozisyonları ile kırışıklıkları engelleyin.

Yanlış uyku pozisyonları kırışıkların en büyük sebeblerinden biridir. Uyurken kırışmayın. Sizde doğru uyku pozisyonu ile cilt kırışıklığını engelleyin

Kırışıklıkları Önlemek İçin 7 Bilimsel Tavsiye

Uyku günde en az 6 saatimizi geçirdiğimiz bir zaman dilimidir. Uyku sırasında yanlış bir pozisyonda olmak derinizin çok daha hızlı kırışmasına neden olabilir. Sizin için doğru uyku poziyonlarını araştırdık.

Kırışıklıkları Önlemek İçin 7 Bilimsel Tavsiye | 2

Yastıkları Kollarınızın Altına Koyun

Yastıkları kollarınızın altına koymak meme kırışıklıklarını önlemenize yardımcı olur. Bu pozisyonla uyuduğunuzda vücudunuzda rahatlama sağlanır. Sırt ağrılarınız hafifler.

Kırışıklıkları Önlemek İçin 7 Bilimsel Tavsiye | 3

Etrafınıza Nesne Koyun

Uyurken olduğumuz pozisyonda kalmak zordur. Bu duruma alışana kadar etrafınıza bir duvar örerseniz aynı pozisyona alışmaya başlarsınız. Etrafınıza battaniye yada bazı eşyalar koyabilirsiniz. Bunların kırılacak ve sizi rahatsız etmeyecek malzemeler olmasına dikkat edin.

Kırışıklıkları Önlemek İçin 7 Bilimsel Tavsiye | 4

Dizlerinizin Altına Yastık Koyun

Bacaklardaki sarkmayı engellemek ve kan akışını rahatlatmak için dizlerinizn altına çok sert olmayan diz ağrısına neden olamayan yastıklar koyabilirsiniz.

Kırışıklıkları Önlemek İçin 7 Bilimsel Tavsiye | 5

Başınızın Altına Yastık Koyun

Eğer evinizde ortopedik yastık yoksa rula haline gelmiş ve yüzünüzü çizmeyecek bir havlu hemen hemen aynı işlevi görecektir.

Kırışıklıkları Önlemek İçin 7 Bilimsel Tavsiye | 6

Doğru Yatağı Seçin

Yumuşak yataklardan hoşlanıyor olabilirsiniz ancak uzmanlar çok sert olmayan yataklarda uyumanızı tavsiye ediyor. Omurganızın zarar görmemesi için ortopedik yatak edinmeniz gerekiyor.

Kırışıklıkları Önlemek İçin 7 Bilimsel Tavsiye | 7

Doğru İç Çamaşırı

Uyku sırasında vücudunuzu sıkmayacak ve kan akışınızı etkilemeyecek çamaşırlar seçin. Sade ve pamuklu kumaşlar ideal olacaktır.
Mutlaka Nemlendirici Kullanın

Kırışıklıkları Önlemek İçin 7 Bilimsel Tavsiye | 8

Nemlendirici Uygulayın

Kırışıklıkların en önemli tedavisi oluşmadan önce engellemektir. Cildinize uygun nemlendirici ile her zaman nemli tutun. Kırışıklık olabileceğini düşündüğünüz boyun ve göğüs bölgenize her akşam nemlendirici uygulayın.

kaynak

Etiketler

Bir Yorum

Başa dön tuşu
Kapalı