Güzellik

Kompozit Göğüs Büyütme Nedir?

Kompozit göğüs büyütme hakkında öğrenmek istediğiniz her şey Op. Dr. Güncel Öztürk’ün bilgilerinden derlediğimiz yazımızda saklı!

Siz de küçük göğüslerinizden çok mu sıkıldınız? Hatta belki de toplum içinde eksik hissettiniz! Ancak Op. Dr. Güncel Öztürk ve ekibi sizler için kompozit göğüs büyütme mercek altına aldı ve bilinmeyenleri anlattı!

Kompozit göğüs büyütme daha doğal göğüslere sahip olmak mümkün! Hele de sizin de denetiminiz altında.. Peki bu nasıl olacak, haydi birlikte göz atalım!

Kompozit Meme Büyütme Hakkında Edinilmesi Gereken İlk Bilgiler

Kompozit Meme Büyütme Tekniği Nedir?

Kompozit meme büyütme, meme implantı ile göğüs büyütmede yeterli meme dokusu yoksa ve implantın konturları doğal görünümü bozacak şekilde belli oluyorsa kompozit göğüs tekniği uygulanır. Meme implantı ile yağ enjeksiyonunun bir arada uygulandığı tekniğe kompozit meme büyütme tekniği denir.

gogus-buyutme-7

Kompozit Meme Büyütme Sonrası Göğüs Şekliniz..

Meme büyütme estetiğinde memelerin doğal şekli, meme dokunuz, göğüs kafesi genişliğiniz, kalça ve omuz genişliğiniz, boyunuz ve kilonuz göz önüne alınarak meme boyutu hesaplanır. Günümüzde 3D simülasyon cihazı ile bu hesaplamalar daha da ayrıntılı bir şekilde hesaplanabiliyor. Hastamızın yüksek çözünürlüklü fotoğrafları üzerinden 3D simülasyon cihaz yardımıyla gerçeğe en yakın üçboyutlu görüntüleri hazırlanır. Yeni göğüs tasarımının tüm aşamaları kişinin kendi 3 boyutlu görüntüsü üzerinden hesaplanır ve her aşaması muayene sırasında hastaya gösterilir. Meme implantının boyutuna ve şekline hasta ile birlikte karar verilir.

Kompozit meme büyütme hangi durumlarda kullanılır?

Göğüs büyütme estetiğinin başarılı geçmesi için var olan meme dokusu, yağ tabakası ve meme derisinin kalitesi çok önemlidir. Meme implantı estetiğinin doğal bir görünüme kavuşmasında da çok etkilidir. Kompozit göğüs büyütme tekniği memenin hacmini artırmak, meme dokusunun daha doğal ve daha sıkı görünmesini sağlamak için yapılır.

Tüm vücut yapısı üzerinden yapılan hesaplamalar sonucu meme implantının boyutuna, şekline ve yerleştirilme tekniğine karar verilir. Hastanın meme dokusuna bağlı olarak kas altı ya da kas üstü yerleştirme planı yapılır. Bazı durumlarda örneğin yumuşak doku yetmezliği, kapsül kontraktürü gibi sorunlar meme implantını örten dokunun yetersiz kalmasına neden olabilir. Bu, meme implantı ile göğüs büyütme estetiğinden en sık karşılan problemler arasındadır. Üstteki yumuşak dolu meme implantının örtülmesini sağlayamayabilir. Bu durum meme implantının konturlarının belli olmasına ve doğal olmayan bir görünüme neden olur. İşte bu noktada yağ enjeksiyonu ile yumuşak meme dokusunun artırılması yoluna gidilir. Bu yöntemle meme implantının konturlarının belli olduğu alanlara özellik ile dekolte ve yan bölgelere kişinin kendisinden alınan yağ özel bir saflaştırma işleminden geçirilerek enjekte edilir. Bu sayede meme implantının sert kıvrımlar rötuşlanarak yumuşak ve doğal bir görünüm elde edilir.

Son 5 yıldır yaygın olarak kullandığımız bu yöntem göğüs büyütme ameliyatının daha doğal görünüme kavuşmasını sağlayan oldukça etkili ve faydalı bir yöntemdir.  Özellikle de meme dokusu yetersizliği sorununu sizde yaşıyorsanız, bu işlem tam olarak size göre!

Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek, sevgiyle kalın.

Op. Dr. Güncel Öztürk

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu