Güzellik

Manikürlü tırnaklara bakım önerileri

Kıyafetlerinize ve gideceğiniz ortamlara uygun ojeler kullanmak istediğinizi biliyoruz ancak yine de her önünüze gelen oje şişesini alıp manikür salonuna gitmeyin.

Kadınlar için manikür, pedikür yaptırmak çok önemli. Özellikle tırnak bakımı yapılmış ellere sürülecek ojeler, kadın elinin zarafetini çok daha iyi gösterir. Sıcak havalarda hafif kıyafetler, yüzde hafif makyaj, bakımlı saçlarla, tırnaklarınızın da bakımlı görünmesi gerekiyor.

Dondurma renkleri kıyafetinize göre seçin

Şeftali, lavanta, nane yeşili ve bebek mavisi, son dönemin moda oje renkleri. Giysilerinize uyum sağlayacak, tırnaklarınızda kötü durmayacak, dondurma hissi veren bu renkleri tüm yaz boyunca kullanabilirsiniz. Eğer sahil kenarında iseniz, mayonuzdaki tonlarla uyumlu renkleri tırnaklarınızda kullanabilirsiniz.

Maceracılara uygun pastel 5’lisi

Eğer içinizde maceraperest bir kadın taşıyorsanız, pastel renklerle de çılgınlık yapabilirsiniz. Her tırnağı farklı bir pastel renge boyayarak, değişik bir görüntü yaratabilirsiniz. Ancak bunu yaptığınızda kıyafetinizin tek renk olmasına özen gösterin. Yoksa çok komik görünecektir.

Bu renkleri kullanırken, kendi içinde uyumlu olmasını sağlayın. Şeftali, pembe, turuncu, mavi ve uçuk yeşil…

Neon ojeleri, beyaz giysilerle tamamlayın

Geçen yıl başlayan neon modası, gücünü eksiltmeden devam ettiriyor. En sevdiğiniz neon rengi seçin ve manikürünüzü bu renkle yaptırın. En etkili görünümü yaratmak için, beyaz bir kıyafetle giymek iyi bir seçim olacaktır.

Eğer farklı bir etki yaratmak istiyorsanız, neon renklerin üstünde beyazla vitray deseni oluşturacak biçimde çatlatma çalışmaları yapabilirsiniz. İsterseniz sonra her bir alanı farklı bir neon renge boyayarak değişik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Pırıltılı ojelerle sihirli dokunuşlar

Pırıltılar sadece tatil günlerinde kullanılır diye bir kural yok değil mi? O zaman bir pastel renk seçin ve üzerinde altın veya gümüş pırıltılarla gösteriş ekleyin. Bir sonraki adım ise, çok abartılı olmayan kıyafetler seçmek olmalıdır. Tırnaklarınızı gölgede bırakmayın.

Eğer her tırnakta pırıltının çok abartılı olduğunu düşünürseniz, tek bir yüzük parmağı veya işaret parmağı üzerinde de çalışabilirsiniz.

Tırnaklarınıza bunları yapmayın!

Yaz aylarında siyah ve koyu renk oje kullanmayın. Bu sonbahar ve kış zaten yeterince karanlık geçecek. Yaz sıcaklarının bu son anlarında tıpkı rengarenk dondurmalar gibi hayatınıza renk katın…

Uzun ve sivri tırnaklar kullanmayın. Eğer ellerinizle birine zarar vermeyi düşünmüyorsanız, bu yaz tırnakların uzun ve sivri kullanılmadığını bilin. Uzun tırnak seviyorsanız, oval kesimlerle kullanın. Takma tırnak, protez tırnak kullanıyorsanız, tırnaklarınıza doğal bir görüntü vermeye dikkat edin.

Fransız Manikürü’nün modası geçti

Fransız manikürünün modası geçti. Eğer gelin olmuyorsanız veya markete alışverişe gitmiyorsanız, beyaz Fransız manikürü kullanmayın. Eğer mutlaka kullanacaksanız, çok kısa tırnaklarda bu uygulamayı yapın. Bu arada yaz bitene kadar etiket süslemeler tırnaklarda kullanılmıyor. Yapıştırma çiçekler ve nazar boncukları out!

Tırnak Cilaları, Ojeler tıklayın !

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. evet biz bayanlar tırnaklarımıza çok önem veririz çünkü ilk teması elleimizle yaparız

Başa dön tuşu