Güzellik

Mat rujlar hakkında tüyolar

Mat rujlar hakkında tüyolar.. 2016 yılı itibariyle hayatımıza giren en büyük makyaj trendi, mat rujlar oldu! Kylie Jenner’in da oldukça yakından takip ettiği bu trend ile mat dudakları, özel davetlerden tut da sokaklara kadar her yerde görmek mümkün! Parlatıcı rujların tahtına oturan mat rujları dikkatli ve bilinçli uygulamalısın.

Mat rujlar nasıl sürülür?

1. Adım: Peeling

Mat rujları uygulamadan önce dudaklarını yumuşatıp, ölü deriden arındırmalısın. Böylece mat rujlar dudaklarında ipeksi bir görünüme kavuşacaktır. Öncelikle dudaklarına, diş fırçası yardımı ile peeling yap ve ölü deriden arındır.

2. Adım: Nemlendir

Dudaklarına peeling yaptıktan sonra, dudak nemlendiricisi ile dudaklarına ihtiyacın olan nemi verebilirsin. Bu adımı sadece mat ruj sürmeden önce değil, her gece uyumadan önce yapmalısın.

3. Adım: Rujunu uygula

Mat rujunu uygulamaya, alt dudağının orta kısmından başlayabilirsin. Öncelikle dudaklarının çerçevesini belirleyip daha sonra içini doldur.

Mat rujlar hakkında tüyolar
Mat rujlar hakkında tüyolar

Mat rujunu nasıl kombinleyebilirsin?

Mat rujlar, makyajının başlı başlıca yıldızıdır. İster nude renkleri tercih et, ister kırmızı rujunu sür, mat rujlar arkadaşlarının arasında ilgi odağı olacaktır. Kylie Jenner’ın da tercih ettiği gibi, mat rujları ince kedi gözü makyajı ile birleştirebilirsin. Mat dudaklarını, mat cilt makyajı ve pembe allığın ile birleştirerek sağlıklı ve canlı bir görünüm de sağlayabilirsin. Tercih senin!

Kaynak: makyaj.com

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu