Güzellik

Mevsime göre saç bakımı

Mevsime göre saç bakımı nasıl yapılır yazımızda sizlerle…

Kış: Yılın bu en soğuk mevsimi beraberinde kepeklenme, kaşıntı gibi sorunları da getirir. Sıcak kalorifer ısısı ve dışarının soğuk iklimi saçlarda elektriklenmeye neden olur. Bu saç sorunu nemlendirici saç spreyleri, şampuanlar ya da kürlerle önlenebilir. Eğer saç derinizin kuruluğundan şikayetçiyseniz, markaların özel saç tonikleri ya da saç derisi emülsiyonları nemlendirici içerikleriyle çözüm olacaktır.

Yaz: Fazla ısı saçlar için tehlikelidir. Saç tellerinin kurumasına ve incelmesine neden olur. Yaz mevsiminin yıprattığı saçların acil bakımı ancak özel saç bakım kürleriyle mümkündür. Bu durumda mutlaka kullanılması gereken bakımlar arasında UV korumalı olan ürünler ön sıradadır. Saç renginin tazelenmesi de yine bakım yapan boyalarla gerçekleştirilmelidir.

Sonbahar: Tatil sonrasında güneşin saçlarımıza verdiği zararı görmezden gelemeyiz. En belirgin olanı nem kaybından dolayı meydana gelen kuruluktur. Bunun için ekstra nem içeren bakım kürlerinin yanı sıra boyalı saçlar için de saçlarınızın rengini tazeleyen saç boyası ve yeni bir saç modeli idealdir.

İlkbahar: Soğuk günler geride kalıp, havalar ısınmaya başlasa bile, kış mevsimi iz bırakmadan ortadan kaybolmuyor. Kaloriferlerin kuruttuğu saçlarımız ve saç derimiz ilkbaharla birlikte özel bir bakım istiyor. Bakım programında ise özellikle kuru saç derisi için uygulanan bakım kürleri öne çıkıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı