Güzellik

Parlak ve sağlıklı bir cilt için tavsiyeler

Parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenler, bu önerilere bir göz atın :

Sebze ve meyvelerdeki su önemli bir yere sahip

Günde litrelerce su içtiğiniz halde hala cildiniz kuru olabilir. Bunun sebebi sebze ve meyveler aracılığı ile vücudunuzun su ihtiyacını karşılamamanızdır. Sebze ve meyveler suyu en etkili haliyle içerisinde tutar ve cilde sağlıklı bir hücre yenilenmesi için gerekli olan yakıtı sağlar.

Çiğ gıdalar tüketin

Kan dolaşımı vücudunuzdaki her hücreyi besler. Bu nedenle sağlıklı bir dolaşım oldukça önemlidir. Çiğ gıdalar bakımından zengin bir beslenme programı, mineral ve antioksidan kaynağıdır, vücudunuzu ihtiyacı olmayan atıklardan temizler. Bu içeriden yapılan temizlik, parlak bir cilt olarak dışarıya yansır.

Sebze ve meyve seçimi çok önemli

Sebze ve meyve seçiminde dikkatli olmalısınız. Su içeren sebze ve meyveleri seçmeli, kurutulmuş ve işlenmiş sebzelerden uzak durmalısınız. Sebze-meyve seçiminde altın kural ise renktir. En canlı renge sahip olanlar, en besleyici olanlardır. Salatalık, dolmalık biber gibi silika içeren sebzeler, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde kavuşabilmek için önemli bir yardımcıdır.

Geç saatlerde yemek yemeyin

Gece geç saatlerde yeme alışkanlığınızdan kurtularak vücudunuza kendini temizlemesi ve tamir etmesi için şans verin.

Ölü derilerden arının

Cildinize geceleri kuru bir yüz fırçası ile nazikçe peeling yapın. Bu işlem cildinizdeki ölü derileri temizler, cilt yüzeyindeki yağı azaltır ve siyah noktaları en aza indirir. Aynı zamanda, hücre yenilenmesini hızlandırır, oksijen alımını en üst düzeye çıkarır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı