Güzellik

Saç yıkarken yapılan 5 hata

Saç yıkarken yapılan hatalar saçların cansız, mat ve bakımsız görünmesine neden oluyor. İşte saç yıkarken yapılan 5 hata…

Saç bakımı hakkında doğru bilinen yanlışlar, saçların matlaşmasına, kırılmasına ve çok daha önemlisi ise dökülmesine neden olabiliyor.

İşte saç yıkarken yapılan 5 hata…

1- HEP AYNI ŞAMPUANI KULLANMAYIN

Her şeyden önce saçlarınızı her gün şampuanlamamalısınız ve kullandığınız şampuan da hep aynı olmamalı. Birkaç ayda bir kullandığınız şampuanı saçınıza uygun formüldeki başka bir ürünle değiştirmelisiniz.

2- ŞAMPUANLAMADAN ÖNCE SAÇINIZI TAMAMEN ISLATIN

Yeterli su olmadan, şampuan köpürmez ve siz de daha fazla şampuan sürmeye kalkarsınız. Şampuanlamaya başlamadan önce saçınızın tamamen ıslandığına emin olun.

3- ŞAMPUANLAMAYA AYNI YERDEN BAŞLAMAYIN

Genellikle şampuanı kafanızın üst bölümüne sürerek köpürtmeye başlarsınız, arada bir değişiklik yapın ve ensenizden ya da uçlardan şampuanlayın.

4- SAÇINIZI SERTÇE DEĞİL, NAZİKÇE MASAJ YAPARAK YIKAYIN

Saçınıza zarar vermekten kaçınmak için, parmak uçlarınızla hafifçe masaj yapar gibi yıkayın.

5- SICAK SUYLA DURULAMAYIN

Durularken sıcak su kullanmak kafa derinizin ve saçınızın kurumasına sebep olur, ılık su kullanın.

 

Kaynak: posta.com.tr

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. saçlarım dökûlüyor uzanmıyor hergûn bonyo yapıyorum dove şampuanı kullanıyorum:-((

  2. Canım her gün yıkarsan saçların daha çabuk yağlanır ve kurur zeytinyağı maskesi yap, argan yağı kullan saçına bakım yap tabi genetik de olabiliyor bu ama dediklerimi yaparsan faydasını görürsün :) bu arada glis de baya iyi öneririm

  3. damlasu Loreal Paris Elseve Arginine Direnç şampuanını veya yeni çıkan mucizevi bakım ekspres setini öneririm. Bir de her gün değil 3, çok yağlı veya kepekliyse 2 günde bir yıkamalısın. Benim saçlarım çabuk yağlandığı için 2 günde bir yıkıyorum ama her gün yıkamanı tavsiye etmem :)

Başa dön tuşu