Güzellik

Saçınızı canlandırmak için…

Eğer hiçbir şey yapamıyorsanız, kremlere gerekli kaynağı da ayıramıyorsanız haftada bir en azından bu formülü uygulayın.

Bu aralar herkes saçları ile ilgili problem yaşıyor. Nedeni çoğunlukla iyi bakım malzemelerini kullanmama, sıkı sıkı toplama, hava şartları ve banyo yaptığımız kireçli sular.

Bu nedenlerin yanı sıra elbette yaş faktörü de önemli. Yaş ilerledikçe doğal saç olarak canlılığını yitirmeye başlıyor. Bu noktada en doğrusu bol bol bakım kremi kullanmak, saçınıza zaman ayırmak.

Malzemeler ve hazırlanışı

1 çay bardağı biberiye yaprağını 1 litre suda 5 dakika kaynatın. Bu su soğuyunca saçınızı yavaş yavaş, ovalaya ovalaya yıkayın. Bu uygulama, saçların güçlendirilmesine, parlamasına ve büyümesine katkıda bulunuyor.

Evde yapılan saç bakımları için tıklayın !

Etiketler

İlgili Makaleler

16 Yorum

  1. Tek birşey söyleyeyim * şampuan arkadaşımın tavsiyesiyle aldım ve araştırdım 22 yıldır türkiyede var ve almanya patentli saç dökülmemi % 90 azalttı ve acayip saçlarım canlandı tavsiye ediyorum …

  2. Artık market şampuanlarının saçlara ne kadar zarar verdiğini daha bilmeyen var mı? Sanırım var. Meşhur marka ve reklamlara bakarak o güzelim saclar o kimyasal şampuanlara hergün yıkamaya nasıl dayanacak?

  3. Ben de zie katılıyorum ama neyle yıkanacağımızı şaşırdık kaldık?

  4. Aynen. Ne yapıp yapıp saçlarımızı dogal bir şampuanla dogal kremlerle vs bakıma almalıyız. Ben de bir ara böyle bir şampuana rastladım ama gercekten cok pahalı 50-60 lira doğal şampuan. ha değer mi değer ama devamlı da alamam dogrusu.

  5. Erkekler için daha uygun cunku az köpürüyor ama bildiğikadarıyla köpük zaten iyi değilmişç sadece psikolojıkmiş. temızleme özellği köpüükte yokmuş. hem parfüm sülfat boya tuz paraben vs içermemesi cok cok önemli.

  6. En Iyi sampuan ** Ilk kullanimdan fark etdim. SlS,paraben,silicon…bir suru zararli madde icermiyor. Dogal bir sampuan. Siddetle tavsiye ederim.

  7. Ben doğal şampuanı buldum ve kullanıyorum. Ama sadece facebook da gördüm. başka yerde bulamadım. Onu da doğala şampuan yazınca karşıma cıkmıştı. Ama yüzdeyüz doğal belgeli üründü.

  8. Benim de saç uçlarım ve hatta saç boylarım çok kuru ve kırılıyordu. Tavsiyelerinizi de uyguladım ve oldukça faydasını gördüm. Çok teşekkür ederim. Fakat yıkanınca saçtan etkisini kaybetti. Ben de keratin bakım araştırım. Google da katkısız keratin gördüm. Aldım kullandım. O kadar beklemiyordum. Saçlarım resmen dirildi. Değil kırıkların azalması, kuruluk gitti, saçlarım canlandı parladı ve kolay taranıyor. Keşke herkes denesin derim.

  9. Aslında defne sabunu kullanabilirsin ama ilk yıkayışında saçların sertleşir ve taraman zorlaşır ama ikinci veya üçüncü yıkayışında saçların yumuşamaya ve daha canlı görünmeye başlayacaktır

  10. Sevgili Feyza, bahsi geçen şampuanı keratin dip bakım yağı veya likid keratin şampuanı olarak arattırdığımda ben buldum. siz de aynı şekılde denersenız rahatlıkla bulabılırsınız.

Başa dön tuşu
Kapalı