Güzellik

Sarkık deri için sıkılaştırma maskesi

Yüzünüzdeki sarkık deri için iyi gelecek 3 güzel maske tarifi… Sıkı ve sağlıklı bir yüze sahip olmak çoğu zaman yaşam tarzı alışkanlıklarımıza, genetiğe ve uygun bir diyete bağlıdır.

Ne yaparsak yapalım zamanı durduramasak da, yine de gevşek, zarar görmüş veya yaşlanmış cildin etkilerini en azından azaltmak için hazırlayabileceğimiz bazı ev yapımı maskeler var. Bu makalede cildinizi sıkılaştırmak için üç farklı ev yapımı maskeyi tarif edeceğiz!

Yüz Sıkılığı için Ev Yapımı Maskeler

1. Havuç ve Portakal Maskesi

cilt_sikilastirma_maskesi

 

Bu hazırlaması çok kolay olan ve oldukça etkili olan bir maskedir. Havuç ve portakal, içerdikleri yüksek miktarda antioksidan bazlı maddeler, beta-karoten, vitaminler, mineraller ve vücudunuzun ihtiyacı olan nemlendirme sayesinde gevşeklikle savaşmada iyi sonuç sağlar. Bu ikisini bir yüz maskesinde kombine ederek iyi sonuçlar elde edersiniz. Bunu haftada üç kere sabahleyin uygulayın.

Nelere ihtiyacım olacak?

 • Bir adet havuç
 • Portakal suyu
 • Bir çorba kaşığı bal

Nasıl hazırlayacağım?

 • İlk olarak havucu yıkayın ve ufak parçalara doğrayın. Ardından bunu portakal suyuyla birlikte blendıra koyun. İyice karışmış bir su elde etmeye çalışın. Son olarak buna bir çorba kaşığı bal ekleyin.
 • Ardından bu portakal ve havuç karışımını bir fincana boşaltın ve buna pamuk bandırarak özellikle gevşekliğin görüldüğü kısımlara uygulayın; bu bölgeler boyununuz, çeneniz, yanaklarınız olabilir… Bu maskeyi yüzünüzde 20 dakika bekletin ve ardından soğuk suyla yıkayın.

2. Domates ve Limon Maskesi

deri_Sarkmasi_sikilastirma_maskesi

 

Bunu herkes bilir: yüzünüzdeki cilt vücudunuzun geri kalanındaki deriden farklıdır. Bu daha hassastır, daha incedir ve elementlerin etkisine karşı daha az korumaya sahiptir. Onu korumak için iyi diyet ve biraz egzersiz içeren birkaç iyi yaşam tarzı alışkanlığına sahip olmanız gerekir. Ayrıca buna dışarıdan ihtiyacı olan besinleri de sağlamak önemlidir ve bu domates ve limon bazlı karışım ona canlılık, gençlik ve şifa aşılayacak bir antioksidan ve vitamin karışımıdır. Bunu bir denemeye ne dersiniz?

Nelere ihtiyacım olacak?

 • 2 adet domates
 • Bir çorba kaşığı limon suyu
 • 2 çorba kaşığı şeker

Nasıl hazırlayacağım?

 • İlk olarak işe domatesleri soyarak başlayın (domateslerin olgun olması gerekir). Ardından bunları bir çorba kaşığı limon suyuyla birlikte blendıra boşaltın. Bu hazır olduktan sonra iki çorba kaşığı şekeri de katın ve ihtiyacınız olan macunu elde etmiş olacaksınız.
 • Sonra bir parça pamuk yardımıyla bu karışımı yüzünüze uygulayın ve 15 dakika bekletin. Domatesin tazeliğinin ve onun bileşenlerinin etkisini anında hissetmeye başlarsınız. Ama bu maskeyi yüzünüzde 20 dakikanın üzerinde tutmamanız önemlidir. Aksi taktirde limon yüzünüzü tahriş edebilir. Bunu unutmayın. Ardından yüzünüzü suyla durulayın. En iyisi bu maskeyi haftada iki gece uygulamaktır.

3. Elma ve Kavun Maskesi

sarkik_Deri_icin

 

Kavun cildinizi sıkılaştırır ve gevşemeyi önler. Bunu elma ve yulaf ezmesiyle karıştırırsanız cildinizin ihtiyacı duyduğu nemin yanı sıra daha fazla sıkılık kazandırıcı inanılmaz bir karışım elde edersiniz. Bu, kaçırmamanız gereken klasik bir çözümdür.

Nelere ihtiyacım olacak?

 • Üç adet kavun dilimi (herhangi bir tür kavun olabilir)
 • Yarım elma
 • İki çorba kaşığı yulaf ezmesi
 • Bir çorba kaşığı bal

Nasıl hazırlayacağım?

 • Bunu hazırlaması çok kolay. İlk olarak kavunu üç dilime dilimleyin ve yarım elmayı soyun. Kavunu ve elmayı blendıra yerleştirin ve iki meyveyi iyice karıştırın.
 • Bunun ardından karıştıracağınız yulaf ezmesi ve bal sayesinde kalın ve besleyici bir karışım elde edeceksiniz. Bunu uygulamadan önce cildinizi iyice temizleyin. Ardından maskeyi uygulayın ve yüzünüzde 20 dakika bekletin. Daha sonra da soğuk suyla durulayın. Bunu haftada üç defa uygulayabilirsiniz ve gününüze iyi bir korumayla başlamak için sabahları uygulamak için idealdir.

Kaynak: sagligabiradim.com

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu