Güzellik

Sıfır makyaj özgüven midir?

Dünyada bu kadar görsellik ön plana çıkmışken sıfır makyajla gezmek bize kendimizi nasıl hissettirir? Sıfır makyaj bir özgüven belirtisi midir?

Akşam’dan Yasemin Miras’ın yazısı…

Biraz makyaj sanatına değinelim. Bilinçli yapılan bir makyaj kadının bireysel güzelliğini en doğal şekilde ortaya çıkardığı gibi, küçük kusurları da sihirli bir şekilde yok eder. Özenli ve bilinçli makyaj yapan bir kadın hayata olumlu bakan, kendine güvenen, sosyal çevresinde aktif bir kadındır. Doğru makyaj; kadının kendisini güzel ve öz güvenli hissetmesini sağlar. Aynaya bakın, en güzel yeriniz neresi? Bulun ve bu kısmı ön plana çıkaracak makyajı yapın. Ancak güzelliğin bir denge ve bu dengenin oluşturduğu uyum olduğunu unutmayalım. Makyaj asla fazla boyanmak değildir. Size bakanların önce makyajınızı değil, sizi görmesidir. Hiçbir zaman unutulmamalıdır. Cildimize iyi baktığımız, gereken temizlik ve cilt bakımını düzgün şekilde düzenli olarak yaptığımız takdirde, yüzümüze biraz renk katmanın kimseye bir zararı olmayacağından eminim. Ayrıca; biz kadınların ufak tefek kusurlarını kapatmak için yaptığımız küçük dokunuşlar, ifademizi değiştirmediği ve güzelleşmek adına kötü bir görünüm oluşturmadıkça ve en önemlisi kendimizi iyi hissettiriyorsa neden kullanılmasın ki?

Dikkat etmemiz gereken unsurlar:

• Doğru malzemeyi bulup, cildimize en uygun olan ürünleri tercih etmek
• Yüzümüze uygun biçimde doğru makyajı yapmak
• Makyajın mutlaka temizlenmesi
• Cildi mutlaka nemlendirmek

Unutmayın ki; Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kız güzelmiş makyajsız bir şekilde dolaşabilir :) Yani öz güven makyaja bağlı değildir bence başarı ve toplumdaki yerine bağlıdır :)

Başa dön tuşu