Reklam
Güzellik

Şişik Göz Kapaklarının Nedenleri

Şişmiş Göz Kapaklarına Pratik Çözümler

Şişmiş göz kapaklarına ne iyi gelir? Şişmiş göz kapaklarına pratik çözümleri nelerdir ? Bu yazımızda bilgi vereceğiz… Alt göz kapağı ya da üst göz kapağının şişmesi durumu, şişmiş gözler olarak nitelendirilir. Genellikle alt göz kapağı şiştiğinde, gözlerin yapı ve görünümü farklılaşmaktadır. Kişinin uykusuz kaldığı ya da çok fazla uyuduğu için göz kapaklarının şiştiği düşünülür.

Gözlerin şişme nedeni, uyku problemleri, alerjen durumlar veya hava değişikliği gibi nedenlerle, aşırı yorgunlukla bağlantılı olabilir.

Şişik Göz Kapaklarının Nedenleri | 2
Şişmiş Göz Kapakları

Şişmiş Göz Kapaklarına Pratik Çözümler

Göz altlarındaki morluklar ve koyu renkli görünümü nedeni, kan damarlarıyla alakalıdır. Sabah sıcak buhar uygulaması yapmak, şiş göz kapaklarının hızla düzelmesine yarayabilmektedir.

Salatalık kompresi uygulamak, soğuk su ile yıkamak göz kapaklarındaki şişliklerin hızla inmesine olanak sunar. Uzun süreli ekrana bakmak, bilgisayar başında uzun süre çalışmak, uzun süre kitap okumak, cep telefonlarına uzun süre bakmak, gözleri yoran ve göz kapaklarının uyku esnasında şişmesine neden olan faktörlerdir.

Sabit bir ekrana uzun süre bakıldığında, göz kırpmak dışında gözler fazla çalıştırılmaz. Uykuda rüya esnasında bile hareket halinde olan gözler, ekrana bakarken hareketsiz kaldığı için şişer. Gözün yorulması, hareketsizlikle alakalıdır. Zira sadece ekranlar değil kitap okumakta hemen hemen aynı etkiyi bırakır.

  • Uykusuz kalmamaya özen gösterin
  • ışıksız ortamda uyuyun
  • Uyumadan önce tuzlu gıdalar tüketmeyin
  • Yüzünüzü daima ılık suyla, şiştiği zaman soğuk suyla yıkayın
  • Yastığınızın yüksek olmasına özen gösterin

Demir eksikliği, göz kapaklarının şişmesine neden olur. Dolayısıyla demir bakımından zengin beslenme alışkanlıkları edinin.

Şişik Göz Kapaklarının Nedenleri | 3
Şişmiş Göz Kapakları

Göz Şişkinliği Nasıl Giderilir? Tıklayın !

Göz Altı Morlukları 13 Adımda Nasıl Geçer? Tıklayın !

Göz Çevresi Bakımı Hakkında Herşey Tıklayın !

Göz Altındaki Morluklara Doğal Çareler Tıklayın !

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı