Güzellik

Sivilce Kızarıklığı 1 Günde Nasıl Geçer?

Sivilce ergenlikle başlayan, yetişkinlikte de devam edebilen bir cilt sorunudur. Sivilce kızarıklığı ise sivilce çevresinde enfeksiyon nedeniyle meydana gelen tahriş görüntüdür. Sivilce kızarıklığı nasıl geçer, ne yapmalı? makalemizde sivilce kızarıklığı 1 günde nasıl geçer?, kızarıklığı geçiren hızlı çözüm yöntemler nelerdir? konusuna yer verdik.

Sivilce Kızarıklığı 1 Günde Nasıl Geçer?

sivilce_kizarikligi_nasil_gecer (1)

Sivilce Kızarıklığı için buz

İltihabı azaltmak ve kızarıklığı hafifletmek için temiz pamuklu bezin içine bir kaç tane buz küpü koyun sivilce kızarıklıklarının olduğu bölgeye uygulayın.

Bunu yaparken sivilcenin üzerinin çok bastırmayın yoksa patlatıp, enfeksiyonun etrafa yayılmasına neden olursunuz.Soğuk kompres kan dolaşımını artırarak şişliği ve kızarıklığı alır.

Göz damlası kullanın.

Göz damlaları gözdeki kızarıklığı gideren tetrahidrozolin hidroklorür maddesi içerir. Pamuğa bir, iki damla göz damlası sürün ve sivilce kızarıklığı olan yere uygulayın.

sivilce_kizarikligi_nasil_gecer (2)

Alternatif olarak küçük bir parça pamuğa ya da kulak çubuğuna göz damlası damlatıp buzluğa atın. Ertesi sabah sivilcelere bu pamuğu sürün.
Soğuk ilthabı alır, ve damladaki tetrahidrozolin hidroklorür maddesi kızarıklığı hafifletmeye yardımcı olur. Şayet tüm yüzünüze ovarak daha fazla tahrişe neden olursunuz, sadece etkilenen yerlere sürün, bu tekniği çok sık kullanmayın yoksa ciltte çeşitli sorunlara neden olabilirsiniz.

Aspirin

Aspirinde sivilce kızarıklığına deva olacaktır.
Aspirin salisilik asit içerir ve bu madde enflamasyonu baskılayarak, anti-inflamatuar etkilere neden olur. Macun oluşturmak için bir miktar su ile ezilmiş aspirin karıştırın. Kulak çubuğu ile hafifçe iltihaplı bölgeye uygulayın ve kuruduğunda yıkayıp, durulayın.

sivilce_kizarikligi_nasil_gecer (3)

Diş Macunu

Sivilce için diş macunu çözüm olabilir. Çoğu diş macunu sivilce kurumasına yardımcı olacak silis içerir. Gece yatmadan sivilceye diş macunu uygulayın ve sabah yıkayın. Mentol ya da florür içeren diş macunu kullanmayın. Bu maddeler kızarıklığın yayılmasına ve sivilcelerin daha kötü hale gelmesine neden olabilir.

sivilce_kizarikligi_nasil_gecer (4)

Göz Damlası

“University of Kansas School or Medicine” Üniversitesinden Dr. Audrey Kunin sivilcelerden hızlı bir şekilde kurtulmak için pamuklu çubuğu göz damlasına batırıp, sivilcelerin üzerine 10 saniye tutmayı tavsiye ediyor. 

sivilce_kizarikligi_nasil_gecer (5)

Sivilceye limon suyu sürün.

Sivilcenin en önemli neden bakterilerdir. Limon suyu bakterilerle mücadele eden sitrik asit içerir ve yapılan çalışmalar sitrik asitin kızarıklığı geçirdiği ve doğal cilt ağartıcılarındandır. Pamuğa limon suyu damlatıp, sivilce olan yere sürün, geceden kalsın, ertesi sabah yıkayın.

sivilce_kizarikligi_nasil_gecer (6)

Çay Poşeti

Sivilce olan yere sıcak bir bez ya da ılık çay poşedi uygulayın.
Kumaşı sıcak suya batırın ya da çay poşedini sıcak suya koyun ve çıkarıp sivilce olan yere 30-60 saniye tutun. Yalnız su çok sıcak olmamalı, yoksa cildi tahriş edersiniz.

sivilce_kizarikligi_nasil_gecer (7)

Sivilce kızarıklığını gizlemek için kapatıcı kullanabilirsiniz.
Bazı kapatıcılar sivilcelerin kurumasına yardımcı olan salisilik asit içerir. Dilerseniz diğer çözümlerimiz için Yüzdeki Leke Ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Süper Etkili Çözümler Tıklayınız bakabilirsiniz.

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Selam size sivilcelerinizden tamamen kurtulmanız için bir yol var desem hem de harika bir yol. Sadece önereceğim kremleri kullanarak üstelik iş haline getirip extra bol para da kazanabilirsiniz. Lütfen mail atın. Bekliyorum

  2. Kapatıcı cidden çok etkili bende oriflame in stick kapatacısı var ve kullandığımın ertesi günü sivilcenin kızarıklığı azalıyor ve küçülüyor

  3. Buz koydum dahada beter oldu diş macunu sürüp yattım beter oldu limon suyu uyguladım iğrenç oldu şuan da1 tane plan sivilcem alnıma falan yayıldı kesinlikle cildiye ye gidin vereceği kremler size yardımcı olacaktır

  4. Yeşim hanım yardımcı olursanız sevinirim sivilce kremi için teşekkürler

  5. Arkadaşlar diş macunları biraz sakıncalı 1-2 saat durup yakasanız daha iyi. Bazıları fazla etkili ben kullandım sabah uyandım cildim tahrik olmuş yumruk yemiş gibi kızarıklık oluştu.

  6. Buz yöntemi șișliğini alıyor ve azda olsa kırmızıligı gideriyor

Başa dön tuşu