Reklam
Güzellik

Sizce kaç çeşit bronz makyaj olabilir?

Bronz makyajın cazibesi kadınlar için vazgeçilmezdir. Özellikle yaz geldiği zaman… Peki, sizce kaç çeşit bronz makyaj olabilir?

Makyaj çantalarımızın demirbaşı bronz makyaj malzemeleriyle kaç çeşit bronz makyaj yaratabiliriz? Olay, sadece yanaklarımı boyamak? Elbette hayır.

İşte Bronz makyaj görünümleri…

Sizce kaç çeşit bronz makyaj olabilir? | 2

İnandırıcı bronz
Gerçekten güneşten yanmış ve bronzlaşmış bir görünüm. Alın, yanak ve çenede üç farklı bronz ton kullanılmış.
Makyaj sanatçısı Dick Page, bu makyaj için Afrika seyahatinden ilham almış. Makyajın doğallığı ve inandırıcılığı buradan geliyor.
Görsel: Michael Kors

Sizce kaç çeşit bronz makyaj olabilir? | 3

Güneş öpücüğü
Makyaj sanatçısı Charlotte Willer, elmacık kemiklerine önce bronzlaştırıcı ardından elmacık kemiklerinin altına pembe allık sürmüş. Böylece, net ve doğal bir ışıltı yaratmış.
Güneş öpücüğünün son noktası ise ahududu rengi bir ruj…
Görsel: DKNY

Sizce kaç çeşit bronz makyaj olabilir? | 4

Şehir kızı bronzluğu
Makyaj sanatçısı Tom Pecheux, daha kentsel ve güçlü bir imaj yaratmak istemiş. Cilde, fondöten uyguladıktan sonra elmacık kemikleri boyunca bronzlaştırıcı jel kullanılmış. Gözlerde de kahverengi far ile yanaklardaki allığa gönderme yapılmış.
Görsel: Derek Lam

Sizce kaç çeşit bronz makyaj olabilir? | 5

Sörf esintileri
Rag&Bone markasının bahar gösterisi için makyaj sanatçısı Gucci Westman, akıllara 1970′lerdeki sörf sahnelerini getirdi: Zahmetsiz parıltı, doğal görünümlü ve çil tonlu cilt.
Makyajda terracotta, şeftali, çikolata tonlarında bir renk paleti kullanılmış.
Görsel: Rag&Bone

Sizce kaç çeşit bronz makyaj olabilir? | 6

Altın bronzluğu
Makyaj sanatçısı Tilbury, ciltte altın etkisi yaratmak için aydınlatıcı bir jel ile saten gibi bir görünüm yaratmış önce ciltte. Daha sonra klasik bronz bir allık ile elmacık kemiklerine dokunmuş.
Göz kapaklarında ise altın rengi far kullanılarak bu bronzluk desteklenmiş.
Görsel: Blumarine

İlgili Konular ;
Bronz Makyaj

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Yaz aylarında makyajınızda bronz teninize uygun hangi renkleri kullanmanız gerek?

  Yaz aylarında bronzlaşan teninize pastel ve mat renkler yerine yüzünüze ışıltı verecek türden ürünler seçmelisiniz.

  Sedefli farlar, ışıltılı göz kalemleri, terracotta allıklar ve nemlendiricili parlatıcılar kullanarak bronz teninize uygun bir makyaj yapabilirsiniz.

  Yaza en yakışan ten rengine bürünme zamanı geldi. Bunun için kolları sıvıyoruz ve bronz makyajımıza başlıyoruz. Hem yaza, hem de size bu makyaj çok yakışacak!

  İlk yapmanız gereken sıcak nedeniyle nemini kaybetmiş olan cildinize iyice nemlendirici sürmek. Nemlendiriciyi sürdükten sonra makyaja başlayabiliriz.

  İsterseniz cildinize renkli bir nemlendirici de sürebilirsiniz. Şimdi istediğiniz bir bronzlukta pudrayı yüzünüze iyice sürün.

  Yanaklarınıza pembe tonlarında bir allık sürerek yüzünüzü doğal hale getirebilirsiniz.

  Bronz makyajın en önemli tamamlayıcılarından biri de göz makyajıdır. Bunun için kahverengi tonlarını tercih edin. Ayrıca göz kapaklarınızda çift tonlarda far kullanarak daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

  Sıra göz kalemi ile bakışlarınıza anlam katmakta. Pırıltılı bir makyaj için eyeliner ve göz kaleminizi bu şekilde seçebilirsiniz. Ayrıca göz renginize uyumlu bir renk seçmeniz makyajınızın güzelliğini daha da arttıracaktır. Göz makyajınızı istediğiniz renkte bir rimelle tamamlayabilirsiniz.

  Dudaklarınız ışıl ışıl olmalı. Bunun için altın pırıltılar ya da kahverengi tonları dudağınız için ideal. Çok doğal olmasını istiyorsanız açık pembe tonlarını deneyebilirsiniz.

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı