Güzellik

Sonbaharda cildimizi bekleyen tehlike: kuruluk

En sık karşılaşılan problemlerden birisi olan cilt kuruluğu özellikle kış aylarına doğru artışa geçer. Yaş ilerledikçe derinin su tutma kapasitesi azaldığından, kuruluk yakınması sıklaşır. Çevresel nem oranının azalması, aşırı güneşte kalma , sık banyo yapma, uzun süreli su teması ve soğuk hava cildimizde nem kaybına neden olur. Bu nedenle kuruluk problemini oluşur yada artar.

Kuruluğu önlemek için cildimize nasıl bakmalıyız?

Kış ayları yaklaşırken temel cilt bakımımızda bazı değişiklikler yapmalıyız. Cilt kuruluğuna yol açmamak için şunlara dikkat etmeliyiz:

• Sıcak su cilt kuruluğunu artıran en önemli faktörlere birirsidir. Sıcak su ile yıkanmamalıyız.
• Her banyo sonrası özellikle cildimiz çok kurumadan etkin vücut nemlendiricilerini yada vücut yağlarını vücudumuza uygulamalıyız,
• Yaşadığımız ortamlarda nem oranını artıracak önlemleri almalıyız,
• Bol su içmeliyiz,
• Biotin, çinko, folik asit, omega -3 yağ asitlerinden zengin beslenmeliyiz,
• Güneşe çıkmadan önce güneş koruyucularını uygulamalıyız. Aşırı güneşte kalma durumunda ise uygun nemlendiricileri kullanmalıyız.

Örnek ürünler:

1-RoC ENYDRAL VÜCUT NEMLENDİRİCİSİ

İçerdiği gliserin ve shea butter bileşimiyle , cildin kaybettiği nemiyeniden kazanmasına yardımcı olan nem ve lipidik birleşenleri sağlar. Vazelin sayesinde oluşturduğu koruyucu bariyer epidermisinin aşırı nem kaybını önler. Hafif ve yağlı formül sayesinde bütün vücudunuzda kullanabilirsiniz

Tavsiye edilen tüketici fiyatı:38TL

2- NEUTROGENA NORVEÇ FORMÜLÜ ONARICI GÜNLÜK BAKIM LOSYONU

İleri Derecede Cilt Kuruluğu ve Tahrişe Karşı

Çok kuru ciltleri nemlendirmenin ötesinde onarma özelliğine sahip özel bir formüldür.

İçeriğindeki Norveç formülü cilde kaybettiği nemi geri kazandırır, cildin koruyucu katmanını onararak yeniden yapılanmasına yardımcı olur. Böylece ilk kullanımdan itibaren cildin gerginliğini ve rahatsızlığını anında giderir, çok kuru ve sertleşmiş ciltlerin onarılmasına yardımcı olur. Günden güne cildiniz yoğun bir şekilde nemlenir, yumuşak ve pürüzsüz bir yapıya kavuşur. Kremsi ve yağsız yapısı sayesinde tüm vücudunuzun günlük bakımı için uygundur.

Ambalaj Şekli:250ml pompalı

Tavsiye edilen tüketici fiyatı: 20,75TL

3- NEUTROGENA® VÜCUT YAĞI

Susam tohumlarından üretilen Neutrogena® Vücut Yağı hafif formülü sayesinde yapışkan his bırakmaz, birkaç damlası bile banyodan veya duştan sonra uygulandığında , nemi cildinize hapsetmeye yardımcı olur.

Ambalaj Şekli: 250 ml
Tavsiye edilen tüketici fiyatı fiyatı 21,65TL

4- JOHNSON’S BABY YAĞ

Islak cilde uygulandığında kuru cilde uygulanan birçok losyona göre 10 kat daha fazla nemi hapseden Johnson’s Baby Yağı, yağlılık hissi olmadan mükemmel bebek cildi yumuşaklığı veriyor.

Ambalaj şekli 300ml
Tavsiye edilen tüketici fiyatı: 11,30TL

5- NEUTROGENA® NORVEÇ FORMÜLÜ VÜCUT NEMLENDİRİCİSİ
KURU VE HASSAS CİLTLER İÇİN PARFÜMSÜZ HİPOALERJENİK FORMÜL

Tüm ailenin* kullanabileceği yeni Günlük Vücut Nemlendiricisinin, D –pantenol ile zenginleştirilmiş Norveç formülü’nün ciltte 10 katmana kadar aktif nemlendirme sağladığı ve ciltte neme en çok ihtiyaç duyulan bölgeleri etkili şekilde nemlendirdiği klinik olarak kanıtlanmıştır. Parfüm içermez ve alerji riskini minimize edecek şekilde formüle edilmiştir. Yağlı bir his bırakmayan formülü cilde anında nüfuz ederek cilt tarafından kolayca emilir.

*yetişkinler ve 3 yaşın üzerindeki çocuklar

Ambalaj: 400ml
Tavsiye edilen Tüketici Fiyatı: 17,70TL

6- NEUTROGENA NORVEÇ FORMÜLLÜ RAHATLATICI YOĞUN BAKIM KREMİ

Gliserinle zenginleştirilmiş Norveç formülünün tüm özelliklerini taşıyan Neutrogena Norveç Formülü Rahatlatıcı Yoğun Bakım Kremi özellikle kuru ve hassas ciltler için geliştirilmiş, hızlı emilen konsantre formüle sahiptir.

Tavsiye edilen tüketici fiyatı:8,70TL

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı