Reklam
Güzellik

Sütün Cilt İçin Faydaları Nelerdir Süt Maskesi Tarifi

Suna Dumankaya’dan Sivilceleri Gideren Süt Maskesi

Bu yazımızda sizlere sütün cilde faydaları ve süt maskesi tarifi vereceğiz.. Süt cilde aydınlık verir ve bakım sağlar. Gelelim sütün cilde faydalarına…

Sütün cilde sağladığı faydalardan temel olanları şunlardır:

  • Cilde renk ve güç vermektedir. Özellikle kaynamış değil, ham süt cilt için kullanılmalıdır. Limon suyu veya gül suyu ile karıştırılıp cilde uygulandığında, cildi daha canlı bir hale getirmektedir.
  • Cildin alt katmanlarını beslediği için, cildin içeriden nemlenebilmesini sağlar. Özellikle kışın baş gösteren cilt kurulukları için oldukça faydalıdır. Ham süte un karıştırılarak cilt maskesi yapıldığında, cilt nem dengesine kavuşur.
  • Ham sütün ciltteki gözeneklerdeki fazla yağı, sebumu, kirleri ve siyah noktaları temizleme gibi özellikleri vardır. Limon suyu ile karıştırılarak cilde uygulandığında, ciltteki tıkalı gözenekler açılmış olur.
  • Ham süt yanma hissine iyi geldiği gibi, aynı zamanda ciltteki yanma kaynaklı olan izlerin de geçmesine iyi gelir.
  • Ham süt ciltte renk tonu eşitlemesi yapar. Cildin tirozin salgılamasını engelleyerek, tirozinin etki ettiği melaninin cildin kararmasına neden olmasını engeller.
  • Cildin nem dengesini sağladığı ve ciltteki fazla yağı aldığı için cildin sivilcelerden arınmasını da sağlar. Özellikle kil ile karıştırılıp maske şeklinde uygulandığında yüze iyi gelir.
  • Ciltteki kırışıklıklara engel olma, ciltte oluşan çizgileri düzeltme, güneş lekelerini ortadan kaldırma gibi özellikleri vardır. Püre haline getirilmiş olan muz ile maske yapıldığında kırışıklıklara karşı daha etkili olur.
  • Cilde bir parlaklık verir.
  • Cildi aydınlatır.
  • Cildi güneşten koruyan bir etkisi vardır. Özellikle lor ile karıştırılıp, güneşe çıkmadan 30 dakika önce yüze sürüldüğünde; 4 saatlik gibi bir süre için güneş kremi etkisi olur.

Sütün Cilt İçin Faydaları Nelerdir Süt Maskesi Tarifi | 2

Suna Dumankaya’dan Sivilceleri Gideren Süt Maskesi

1 tatlı kaşığı süt ile 1 tatlı kaşığı maden suyu ve 3 damla limon suyu karıştırılır. Bu karışıma minik ekmek parçaları batırılır ve bu ekmek parçaları sivilcelerin üzerinde 25 dakika bekletilecek şekilde cilde yerleştirilir. Sonrasında cilt temizlenir. 5 gün boyunca uygulanması gereken bir uygulamadır.

Cilt Temizliği İçin Süt Maskesi

1 çorba kaşığı süt, 1 çay kaşığı zeytinyağı, 1 adet rendelenmiş orta boy patates ve gerekli miktarda yulaf unu karıştırılıp cilde sürülür. 25 dakika kadar bekletilir ve sonra cilt temizlenir.

Anne Sütü Cilt Maskesi Tarifi Cilde Faydaları Nelerdir? Tıklayın !

Suna Dumankaya’dan Yüz Beyazlatma Maskesi Tarifi Tıklayın !

Misel Su Yapımı Derinlemesine Makyaj Temizleyici Tıklayın !

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı