Güzellik

Yüz Temizleme Jeli Sivilce Yapar Mı?

Sivilce Tedavisinde Kullanılan Ürünler

Yüz temizleme jellerinin sivilceleri arttırması durumu, aslında kişiden kişiye farklılık gösteren bir durumdur. Her insanın cilt tipi ve kullanılan ürünlere karşı göstermiş olduğu reaksiyon oldukça farklıdır. Bazı yüz temizleme jelleri bazı kişilerde herhangi bir etkiye sebep olmazken bazı insanlarda ise oldukça farklı etkilere sebebiyet verebilmektedir. Bunun için akne gibi problemli ciltlere sahip olan kişilerin bir dermatologla mutlaka görüşerek kendilerine uygun olan ürünü kullanmaları oldukça önemlidir.

Sivilce Tedavisinde Kullanılan Ürünler

Akne tedavisinde kullanılan pek çok farklı ürün bulunmaktadır. Genellikle antibakteriyel olan bu ürünler ciltte yayılmaya devam eden bakterileri engelleyerek yeni bir sivilce oluşmasını engellerler. Ancak antibakteriyel ürünlerin içerinde genellikle gram pozitif etken maddeleri bulunmaktadır. Bu maddeler sivilceye eğilimli olan ciltlerde başka nedenlerle oluşabilecek olan iltihapları engellerken sivilceler için hiçbir işe yaramamaktadır. Bunun için kişilerin doğru ürün seçerken mutlaka bir uzmandan destek almaları tavsiye edilir.

Sivilceye Karşı Temizleme Sütleri

Sivilceli ciltlerde kullanılan temizleme sütleri, daha çok problemli ciltlerdeki makyajları çıkarmaya yönelik yapılan uygulamalardır. İçerisinde yüksek oranda makyaj çözücü kimyasal maddeleri bulunduran bu ürünler, cildin pH dengesini bozmadıkları gibi daha fazla sivilceye de sebep olabilirler. Bunun sebebi cilt kuruluğunu önlemek amacıyla bu ürünlerde fazla miktarda nemlendirici ve yağ bulunmasıdır. Özellikle sivilceli ciltler için kullanılacak olan temizleme sütlerinde yağ içermeyen ürünlerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Yüz Temizleme Jeli Doğal Tarifi Tıklayın !

Sivilceli Cilde Uygulanmaması Gereken Maskeler Tıklayın !

Aloe Vera Takviyeli Yüz Temizleme Jeli Tıklayın !

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu