Güzellik

Zor uzayan saçlara doğal yöntemler

Birkaç önemli ipucu ve evde hazırlayabileceğiniz bu formül ile saçlarınız artık daha sağlıklı ve daha hızlı uzayacak.

Saçlarımız genetik nedenlere bağlı olduğu gibi, yetersiz beslenme, hava kirliliği ve birçok faktöre bağlı olarak zor uzayabilir. Biz kadınlar için bu durum oldukça can sıkıcı olmakla beraber saçımızı kestirmeye bile korkarız çoğu zaman. Bu sıkıntılı süreçten kurtulmak sabır ve iyi bir bakım gerektirir.

Hızlı saç uzatma maskeleri için tıklayın!

Sağlıklı beslenin stresten uzak durun

Sağlıklı, uzun ve pırıl pırıl parlayan saçlar herkesin hayalidir. Ancak bunun için yeterli beslenmek, saç düzleştiricilerine veda etmek ve stresten uzak durmak şart. Saçın sağlıklı uzamasını sağlamanın en önemli yollarından biri de 2 ayda bir saç uçlarını kestirip yıpranmış saçlardan kurtulmak ve sağlıklı uzamalarına yardımcı olmak.

Bol su içmek vücudumuz için olduğu kadar saçlarımız için de oldukça önemlidir. Saçlarınızın uzamasını hızlandırmak için bol su tüketmeli, sebze ve meyvelerden yeterince yemeli ve balık tüketimine özen göstermelisiniz.

Bütün bunların yanı sıra evde kendi uygulayacağınız doğal yöntemlerle saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Zor uzayan saçlar için:

– 1 kahve fincanı zeytinyağı

– 1 tatlı kaşığı maydanoz tohumu yağı

– 1 tatlı kaşığı ısırgan tohumu yağı

– 1 tatlı kaşığı keten tohumu yağı

– 1 tatlı kaşığı çörek otu yağı

Nazıl hazırlanır

Bütün malzemeler karıştırılıp sıcak su dolu bir kabın üzerine bu karışımın bulunduğu kap koyulup ısıtılır. Ilınan karışım saç diplerine iyice yedirilip streç filmle sarılır. 3 ile 8 saat kadar beklettikten sonra saç tipine uygun şampuanla yıkanır.

Not: Haftada bir bu uygulamayı yaptığınızda saçlarınızın hızla uzadığını göreceksiniz.

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. saçlarımın önünde kakül var kıvırcılklar saçlarımın tamamı değilonlara güzel sekil nasıl veririm parası önemli değil ZENGİNİZ

  2. idil zenginsin ama kuaföre werecek paran mı yok yawrum :) git onlar sana istediğin şekli yaparlar çok zengin olman da şart deil :)

  3. Aynen arkadaşlar lila tuba esra doğru soluyonuz saclarimiz nasil uzicak yaaaaaaaa

  4. Kizllaar saclarim cok zor uzuyo cunku cok kalin ama anneme bu tarifi soyledim bunlar cok pahali dedi beende gizlice yaptim saclarim isil isil upuzun oldu belime geliyo parayi dert etmeyin deneyin :D

Başa dön tuşu