Kol sivilcelerini geçiren kür tarifleri ile kısa süre içerisinde doğal yollardan kolunuzdaki sivilcelerden kurtulacaksınız. Vücuttaki sivilce haritası incelendiğinde yüzümüzde, alnımızda, sırtımızda hatta kollarımızda sivilcelerle karşılaşmaktayız. Çeşitli nedenlerden ötürü ortaya çıkan bu sivilceleri doğal yöntemler kullanarak azaltmak hatta tamamen yok etmek mümkündür.

Kolda Sivilce Neden Oluşur?

Vücuttaki sivilcelerin anlamı sivilcelerin nerede çıktığına göre farklılık göstermektedir. Genellikle kollarda çıkan sivilceler A, D ve K2 vitamin eksikliğinden ortaya çıktığı düşünülmektedir. Omuz bölgesinde görülen sivilceler çoğunlukla stres yüzünden ortaya çıkarken boyun bölgesinde çıkan sivilceler hormonal dengesizliğin habercisi.

Kol Sivilcelerine Aleo Vera Kürü

Kolda çıkan sivilcelere yatıştırıcı ve nemlendirici eksiyle bilinen aleo vera ile oluşturulan kürler mükemmel bir çözümdür. Sadece koldaki sivilcelere değil aynı zamanda erkeklerde sırtta sivilce oluşumunu da engelleyen bu kür tam sivilceyle savaşanlara göre. Uygulanması çok basit olan bu küründe aleo vera bitkisinin içerisinde yer alan jel kıvamındaki kısımdan faydalanılır. Yaprak kısmında bulunan bu jel kolda veya sırtta yer alan sivilcelere sürülür. Yaklaşık yarım saatlik bir beklemenin ardından yıkanarak temizlenir. Herhangi bir yan etki barındırmayan bu yöntemi günde 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

Kol Sivilcesine Elma Sirkesi Kürü

Doğal yöntemler kullanarak kolda çıkan sivilceleri yok etmenin bir yolu da elma sirkesinden hazırlanan kürdür. Asidik yapısı sayesinde cildin PH’ını dengeleyen elma sirkesi cildinizde meydana gelen tıkanıklıkları açarak sivilcelerin yok olmasını sağlayacaktır. Marketlerden kolaylıkla elde edebileceğimiz elma sirkesiyle aynı oranda su karıştırılarak kolda ki sivilcelere sürülür. 10 dakika beklenir ardından ılık su ile kollar durulanır. Günde 2 ya da 3 kere bu işlemi tekrarlayarak kollarınızda ki sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Buna ek 1 bardak su içerisine yarım tatlı kaşığı elma sirkesi koyarak tüketmeniz sivilcelerden kurtulma hızınızı arttıracaktır.

Sırt Sivilceleri İçin Doğal Maske Tarifi Tıklayın !

Vücut Sivilcerinden Kurtaran Ev Yapımı Maske Tıklayın !

Göğüste Sivilce İçin Doğal Çözümler Tıklayın !

Göğüs ve Omuzlardaki Sivilcelerden Kurtulmak İçin Tıklayın !

Sırtımda sivilce lekeleri var ne yapabilirim? Tıklayın !