50 yaşından sonra seksin daha ağrılı olacağı söylenir. Bunun pek çok nedeni bulunur. Östrojen düzeyleri pek çok kadında özellikle orta yaşlardan sonra azalmaya başlar. Dolayısıyla da vajinalar daha kuru olur ve daha genç yaşlarda bulunan kişilere göre aynı esnekliğe sahip değildir. Bu durumda da birleşme sonrası genital bölgede ağrı hissi oluşur.

agrili_seks_vajinada_agri.jpg

Nedenleri Nelerdir?

Vücutta oluşan östrojen azalmaya başlar. Bu nedenle de cilt kurur ve elastiklik özelliğini kaybeder. Ek olarak ise vajinada normal sağlıklı bakteriler ortadan kalkar. Sıcak basmaları ve menopozda ruhsal açıdan buna etki eder. Belirtiler nasıl fark edilir;
  • Cinsel birleşme sonrasında bölgede ağrı oluşur.
  • Cilt gerginleşir. Akıntı daha fazla olur ve bu akıntı daha kötü bir kokuya sahiptir.
  • Dar kıyafet giyildiğinde normalde olduğundan daha fazla tahriş olur.
50 yaşın üzerinde bulunan kişiler bu belirtilere sahip ise mutlaka bir doktor ile görüşmelidir.

Ne Yapılmalı: Öncelikle sağlık uzmanı ile görüşmek en doğru yöntem olacaktır. Bunun dışında 50 yaş üzeri seks ağrısı yaşayan kişiler vajinal kullanım için özel bir şekilde hazırlanmış olan yağlardan kullanabilir. Bunun yanı sıra etkisi daha uzun olan nemlendirici kremlerde kullanılabilir. Kullanılan nemlendiriciler ve özel yağlar sonucunda ağrı hisside hafifleyecektir. Ancak öncelikle uzman bir doktor ile görüşülmesi daha doğru bir adım olacak.

Vajinal kuruluk için doğal çözümler Tıklayın !

Vajina pH Dengesini Düzenlemek İçin Doğal Çareler Tıklayın !

Evde Doğal Yöntemlerle Vajina Beyazlatma Tıklayın !

Vajina sağlığı için tüketmeniz gereken besinler Tıklayın !

Vajinal Kurulukla Savaşan Doğal Ürünler Tıklayın !