Adaçayı neye iyi gelir faydaları nelerdir sorusuna verilebilecek birçok yanıt vardır. Adaçayı hastalık dönemlerinde en çok başvurulan bitkilerden bir tanesi. Bunun da nedeni vücudu güçlendirmek için birebir yöntem olmasıdır. Adaçayı nasıl demlenir sorusunun cevabı da oldukça basittir. Adaçayı hem yaş hem de kuru yapraklar ile yapılabilir. Şayet yaş adaçayı kullanılacaksa 8-10 adet yaprak gereklidir. Kuru yaprak ile çay yapabilmek için ise 1 ya da 1 buçuk çay kaşığı adaçayı lazımdır. Bu yapraklar 3 çay bardağı su ile kaynatılır. Sonra 5-6 dakika beklenmesinin ardından süzülüp içilebilir.

Zararlı Toksinlerden Adaçayı İle Kurtulun
Adaçayı faydaları ve zararları düşünüldüğünde faydaları ağır basmaktadır. Adaçayının bu faydalarından bir tanesi de toksinleri gidermesidir. Vücutta çeşitli nedenlerden dolayı toksinler meydana gelebilir. Bu toksinlerin de vücuttan atılması şarttır. Toksinlerden kurtulmanın en etkili yollarından bir tanesi adaçayının tüketilmesidir.

adacayinin_fayadlari-600x300.jpg


Erken Yaşlanmaya Çözüm Olarak Adaçayı
Yaşlanma probleminden kurtulmak için adaçayı uzmanların tavsiye ettiği bitkiler arasında yer alıyor. Adaçayı, içerisinde bulunan antioksidanlarla yaşlanmaya neden olan hücrelerle de savaşır. Adaçayı tüketilerek yaşlanmanın geciktirilmesi mümkündür. Adaçayı ne sıklıkla içilmelidir sorusunun cevabı ise her gün tüketilebileceğidir. Ayrıca ishal tedavisi için adaçayı içecek olan kişiler de günde iki bardak adaçayını içebilir. Yani genellikle günde bir bardak adaçayı önerilse de bazı durumlarda iki ya da üç bardak tüketilebilir.

Tarçınlı Adaçayı tarifi Tıklayın !

Adaçayı Zayıflama Kürü Tıklayın !

Adaçayı ile hamile kalanlar Tıklayın !


Keçiboynuzu Çayı Nasıl Yapılır? Faydaları Zararları Nelerdir? Tıklayın !