Gençleştirici makyaj hileleri hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz? Antiaging makyaj nedir? Nasıl yapılır? Taze görünümlü ve kırışıklıkların azaltılmasını sağlayan antiaging makyajın püf noktalarını araştırdık.

Genç ve canlı bir görünüm elde etmek için bilmeniz gerekenler var. Cildinize uygun ve yüz hatlarını belirginleştiren makyaj ile yüzünüzdeki ince çizgileri kolaylıkla gizleyebilirsiniz. Yüz tipinize uygun olarak yapacağınız küçük dokunuşlar ve makyaj teknikleri ile olduğunuz yaştan daha genç görünebilirsiniz.

Antiaging_makyaj_nasil_yapilir.jpg

Antiaging Makyaj Nasıl Yapılır?

Cilde Mineral Verin

Nemlendirme iyi bir makyajın ilk adımıdır. Mineral desteği sağlayan göz çevresi kremi ve nemlendirici kullanın. Makyaj altında kullandığınız nemlendiricinin ince yapılı olması gün içindeki yağlanmayı engelleyecektir.

Ten Makyajı Nasıl Yapılır?

Cildinizin genç görünmesi için ağır ve yoğun yapılı fondötenlerden kaçınmalısınız. İnce ve hafif dokulu ten ürünlerini kullanmak kırışıklıklara fondöten dolmasını engeller. Tüm cilde eşit miktarda ürün kullanın. Cildiniz için en uygun tonu bulmalısınız. Kapatıcı kullanıyorsanız iki ürün arasında renk farkının olmamasına özen gösterin. Yaz ve kış ayları için iki ayrı ton seçin. Mutlaka sabitleyici makyaj bazı kullanın. Matlaştırıcı pudra kullanmaktan kaçının.

Göz Makyajı Canlandırıcı Olmalı

Gözlerinizin daha parlak ve aydınlık görünmesini sağlamak için koyu renkli far kullanmamalısınız. Açık ve orta tonlar gözlerin daha canlı görünmesine yardımcı olur. Göz pınarları ve kaş altınızda beyaz ya da ten rengi göz kalemi ile canlılık yakalayabilirsiniz.

Kontür İle Yüz Hatlarınızı Belirginleştirin

Yüz hatlarınızın daha belirgin olması genç görünümün ilk adımıdır. Yüzünüzdeki doğru noktalara hafif bir şekilde kontür yapın. Bu uygulama ile yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz.

Aydınlatıcı (Highlighter) İle Parlayın

Elmacık kemiklerinin belirginleşmesi cildin daha gergin görünmesini sağlar. Burun üzeri ve kaşlarınızın üst kısmına da az miktarda aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Günlük kullanım için toz akşam kullanım içinse krem formundaki ürünleri tercih edebilirsiniz. Yelpaze fırça ile aydınlatıcı kullanmayı unutmayın. Ürünün eşit dağılmasını sağlar ve doğal bir görünüm oluşturur.