Bacaktaki selülit nasıl gider? En iyi doğal ev yapımı selülit kremi tarifi vereceğiz. 1 haftada selülit derdinden kurtulabilirsiniz. En iyi selülit kremi ile 2018 yaza selülitsiz girin...

Oluşumunu deri altında gerçekleştiren ve önüne geçilmediği takdirde kısa sürede ilerleme kaydeden sorunlardan bir tanesidir. Özellikle kadınlar için baş belası olarak nitelendirmek de mümkündür. Yağ birikiminin lenfatik dolaşıma etki etmesi ve bu dolaşımı bozması ile birlikte selülit sorunu meydana gelebiliyor. Selülit ile ilgili bilinen en büyük yanlışlardan bir tanesi selülitin yalnızca kilolu kadınlarda oluştuğu yönündedir. Zayıf kadınların da bu sorundan muzdarip olduğunu belirtmek gerekiyor.

Selülit, deri altında meydana gelen, düzensiz ve aşırı yağ birikiminin kan ve lenfatik dolaşımı bozmasıyla meydana gelir. Bu bozulma sonucu, ciltte portakal kabuğu görünümü oluşur. Selülit yalnızca kilolu kadınlarda olmaz, zayıf kadınlar da selülit sorunu yaşayabilirler.

bacaktaki_selulit_nasil_gder.jpg

Selülitin Nedenleri?

Hareketsiz yaşam, selülit sorununun en büyük nedenlerinden bir tanesidir.
  • Hareketsiz yaşam, selülit sorununun en büyük nedenlerinden bir tanesidir.
  • Genetik faktörler
  • Yaşlılık
  • Aşırı kilo alımı
  • Östrojen hormonunun fazla salgılanıyor olması
  • Düzensiz beslenme
  • Kilo alıp vermedeki düzensizlik
Bacaktaki Selülit Nasıl Gider? Susam Yağı

Susam yağı, portakal yağı, kayısı yağı, biberiye yağı ve jojoba yağını bir çeyrek kaşığı olmak kaydı ile kasede birleştirin. Bu karışımın üzerine 1 adet limon suyu ilave edin ve tekrar karıştırın. Sabah ve akşam olmak üzere selülitli bölgeye uygulayarak selülit tedavisinde önemli bir yol kat edebilirsiniz. Bu uygulama yönteminin gayet sağlıklı ve faydalı bir yöntem olduğunu da ifade etmek gerekiyor.

en_iyi_selülit_kremi_2018_tarifi.jpg


En İyi Doğal Selülit Kremi Tarifi

Malzemeler;
  • 20 damla portakal yağı
  • 100 ml. bebe kremi
  • 5 damla tarçın yağı
Selilüt Kremi Nasıl Yapılır?

Cam bir kavanozun içine bebe kremi koyun. Daha sonra üzerine portakal ve tarçın yağını ekleyin ve iyice karıştırın. Karıştırma işlemi bittikten kavanozun ağzını kapatın. 10 saat oda sıcaklığında beklemeye alın. Bu süreç geçtikten sonra kavanozu açın ve tekrar karıştırın selülit kreminiz hazır. Bu kremi selülit olan bölgenize masaj yaparak sürün. Selülit kremini 1 ay boyunca günde 1 defa selülit oluşan bölgeye sürün. Bu hazırlamış olduğunuz kremin ömrü 1 aydır. 1 ayı geçince tekrar yenisini yapın.

Kullandığımız Ve Memnun Kaldığımız Selülit Kremleri? Tıklayın !

Selülitle Mücadele Formülü için Tıklayın !

Deniz Tuzu İle Selülit Maskesi Resimli Tarif için Tıklayın !

Selüliti Yok Eden Gıdalar için Tıklayın !

6 Haftada Selülitten Kurtaracak Egzersizler için Tıklayın !