Badem yağı ile kirpik ve kaş bakımı nasıl yapılır? Badem yağı kirpik uzatır mı? Badem yağınının kirpiklere zararları neledir? Evde doğal kirpik uzatma yöntemleri.. Badem yağı ile kaş bakımı kirpik gürleştirme.. Badem yağı kirpiklere zarar verir mi? Badem yağı kirpik çıkarır mı? Badem yağı kirpik döker mi ?

Badem yağı uzun yıllardır günümüze kadar birçok farklı alternatif tıpa dayalı uygulamalarda ve kozmetik ürünlerinde kullanılan doğal yağlardandır. Özellikle de kirpik ve kaşlar üzerinde doğal olarak olağan bir şekilde fayda sağlamasıyla birlikte, çok sayıda kozmetik markası tarafından ürünler içerisinde kullanılmaya başlanmıştır. Günümüzde birçok kozmetik reyonunda yer alan kaş ve kirpiklere dayalı ürünlerin içeriğinde badem yağı bulunmaktadır. İçeriğinde yüksek derecede A, D, E ve K vitamini gibi değerler barındırdığı gibi, aynı zamanda kalsiyum ve magnezyum mineralleri de barındırmaktadır. Bu tip değerler kirpiklerin daha fazla uzamalarına ve aynı zamanda sağlıklı bir yapıda kalmalarını sürdürmelerinde yardımcı olmaktadır.

Badem_Yagi_Kirpik_Uzatma_Gurlestirme_Kirpik_Bakimi.jpg


Badem Yağı Kirpiklere Zarar Verir Mi?

Hemen her doğal veya kozmetiksel açıdan fabrikasyon ürünleri üzerine yorumlar internette ve çeşitli kaynaklarda bulunuyor. Buna yönelik faydalı yağlar arasında yer alan badem yağıyla ilgili olarak da birtakım olumsuz yorumların olduğunu söylemekten kaçınmayalım. Bazı kişilerin badem yağını direkt olarak, karışım halinde veya kozmetiğe dayalı içeriklerle kullanımı sonrasında fayda görmedikleri, bazılarında ise alerjik problemlere neden olduğu belirtilmiştir. Buna yönelik kirpiklerinde değişim görmediklerini söyleyen bireylerden bazıları, kirpik döküntüsüne de neden olduğunu iddia etmektedirler. Bu durum tamamen metabolizmanın yağ üzerinde göstermekte olduğu alerjik reaksiyonlara bağlı olduğunu söylemek mümkündür. Bu tip yan etkilerin oluşmaması adına, öncelikli olarak kişinin badem yağını cildinin ufak bir noktasına sürerek vücudunda oluşacak etkileri gözlemlemesi daha faydalı olacaktır.

Badem Yağı Kirpiklere Nasıl Uygulanır?
  • Badem yağını uyumadan önce kirpiklerinize sürmelisiniz. Badem yağı uygulamasına geçmeden önce kirpiklerinizin makyajdan arınmış ve temiz olması gerekmektedir. Akabinde 2 damla kadar badem yağını kirpiklerinizin köklerine yedirerek damlatmanız gerekiyor. Gözlerinize değmemesi adına dikkatli bir şekilde kulak pamuğu veya benzeri ucu ince bir ürün ile sürüş şeklini doğru bir şekilde yapabilirsiniz.
  • Yapacağınız bu uygulamayı 1 ila en fazla 2 ay süresince devam ettirmeniz gerekmektedir. her gece uyumadan evvel uygulayacağınız bu yağ sayesinde kirpikleriniz daha iyi bir şekilde uzayacaktır. Ek olarak lens kullanan veya fındık alerjisine ya da benzeri durumlara bağlı olan kişilerin doktor kontrolünden sonra badem yağını kullanması daha sağlıklı bir adım olacaktır.
Diğer Kirpik Uzatma Yöntemleri;

Badem Yağı Kullanarak Kirpik Uzatanlar Tıklayın !

Suna Dumankaya Kirpik Uzatma Formülü için Tıklayın !

Kaş ve Kirpik Uzatma Kürleri ve Maskeleri için Tıklayın !

Yeşil Çayla Kirpik Uzatma Yöntemi için Tıklayın !

Petrol jölesi ile kirpik uzatma yöntemi için Tıklayın !

Evde Doğal Kirpik Uzatma Tarifleri için Tıklayın !


Sizlerinde doğal kirpik uzatma yöntemleriniz var ise paylaşabilirsiniz...