Banyolarda oluşan kötü kokular hem sizi hemde gelen misafirlerinizi rahatsız eder. Banyo temizliği yaptığınız halde banyonuzdaki kötü kokulardan kurtulmanız için sizlere önerilerde bulunacağız.

Banyonuzu temizlediğiniz halde hala kötü koku var ise öncelikle kötü koku yayan yeri bulmalıyız ve önlem almalıyız. Banyolardaki kötü kokuların oluşmasının başlıca sebepleri ve en yaygın sebebi banyo giderlerinden kaynaklanan kokulardır. Diğer sebepler ise ıslak zeminde oluşan sabun artıkları, çamaşır makinesi çıkış borusu ve iyi havalandırmadan dolayı oluşan nem kokularıdır.

banyodaki_kotu_koku_nasil_giderilir_Banyo_kotu_koku_giderici_gider_acici.jpg


Banyodaki Kötü Koku Nasıl Giderilir?

Banyodaki kötü koku kaynağı olan tıkalı giderdeki kokuyu yok etmek için gider pompası kullanabilirsiniz. Hala devam ediyor ise koku lavabo açıcı tozlar kullanabilirsiniz. Lavabo açıcı toz dökülerek ardından 2 litre kaynar su üzerine dökülür ve pislik tıkalı olan yerler eritilerek açılabilir. Ve kötü kokular son bulabilir. Banyo zeminlerini olduğunca kuru tutmanız gerekir. Islaklık olduğunda en kısa zamanda kurulayın. Banyo zeminlerinde kullanılan derzler için kireç çözücü kullanabilirsiniz. Temizlik için ağır kimyasal maddeler kullanıyor iseniz dikkatli olmalısınız. Banyonuzdaki giderlerin olduğu yerlerde boşluk gibi durumlar var ise alçı veya silikon ile kapatmanızı öneririz bu sayede kötü koku gelmesi engellenir. Banyonuzdaki kirli çamaşır sepetinizin ağzı her zaman kapalı tutulmalı kötü koku yayabilir. Banyonuzu bol bol havalandırın. Banyodaki paspaslar da koku yapabiliyor. Onları da zaman zaman havalandırın ve temizleyin. Eğer hala koku geçmiyor ise banyo kokularını tavsiye ediyor. Ve sizlere ev yapımı banyo tarifi verelim :)

ev_yapimi_banyo_kokusu_tarifi_dogal.jpg


Ev Yapımı Banyo Kokusu Tarifi

Banyolardaki kötü kokulardan ve ferah miss gibi kokması için sizlere ev yapımı banyo kokusu tarifini tavsiye ederiz...

Malzemeler;
  • 1 adet sprey kabı
  • Yarım litre su
  • 1 çay kaşığı ucu kadar kabonat
  • 5 damla limon suyu
  • 4 damla çiçek yağı ( Size Kalmış)
Ev yapımı banyo kokusu nasıl yapılır?

Spret kabına öncelikle yarım litre suyu dökün. Ardından üzerine diğer malzemeleri ilave edin ve çalkalayın. Banyo kokunuz hazır :)

Banyodaki Kötü Koku Neden Olur, Nasıl Giderilir? Tıklayın !
Giderlerden Gelen Kötü Koku için Tıklayın !
BANYO Temizliği İçin Pratik Bilgiler Tıklayın !
Banyo için doğal koku Önerileri için Tıklayınız !
Tuvalet Kokusu İçin Neler Yapıyorsunuz? Tıklayın !
Evinizdeki kötü kokuları yok edin.. Tıklayın !