Saçınıza banyo öncesinde uyguladığınız bakımların etkisini görebilmeniz için banyo sonrasındaki bakımı öğrenmeniz gerekiyor. Duştan sonra hassas ve kırılgan olan saçlarınızı doğru adımlar ile kurutup, şekillendirdiğinizden emin misiniz?

Banyodan Çıktıktan Sonra Saç Bakımı

Havlu Seçimi

Saçlarınızı sert bir havlu ile sarmayın. Havlunuzun yumuşak olmasına özen gösterin. Yaz aylarında fazla nemi almak için pamuklu bir tshirt kullanabilirsiniz. Saçınızdaki fazla suyu alın. Ancak sert bir şekilde ovuşturmayın.

Tarak

Saç tipinize uygun olan tarak ya da fırçaları seçmelisiniz. Saç Tipine Göre Fırça Nasıl Olmalıdır?
Ayrıntılı bilgi almak için göz atabilirsiniz.

Saç Kremi ve Saç Açıcı Spreyler

Çabuk açılmayan saçlarınız varsa taramadan önce mutlaka saç açıcı sprey uygulamanız gerekir. Saçlarınızın zorladığınızda kopmalar ve kırılmalar olabilir. Saç spreyleri ve kremleri saçı çabuk yağlandıracağı için az ürün kullanın.

Fön Makinası

Saçınızı doğal hali ile kurutmak her zaman en iyisidir. Kurutma makinası kullanmanız gerektiğinde ise iyon özellikli ve saçta kabarmalara neden olmayan aletlerden seçim yapabilirsiniz. Saç kurutma işlemini en az 20 cm uzaktan yapmalısınız.

Kurutmadan Sonra

Saçlarınızın daha sağlıklı görünmesi ve çabuk kırılmasının önüne geçebilmek için kuru saç yağlarından faydalanabilirsiniz. Saç diplerine uygulamak çabuk yağlanmaya neden olabilir. Saç uçlarına daha yoğun uygulamalısınız.
  • Beğen
Reactions: Cadaloz Kedi