Anne sütü bileşenleri, bebeklerin ideal ağırlıklarında olmaları ve boylarının sağlıklı şekilde uzaması için gereklidir. Anne sütü ayrıca obezitenin önlenmesinde de oldukça etkilidir. Sağlıklı gelişim ve büyüme için ilk 6 ay mutlaka anne emzirilmelidir.

Bebeğin sindirim sisteminin iyi çalışması ve bakterilerin önlenmesi için ilk anne sütünde salgılanan kolostrom sıvısı, sindirimin ideal biçimde yapılmasını sağlarken, fazla kilo alması ve dolayısıyla obezite riski önlenir.

Sağlıklı Gelişim ve Sağlıklı Besin

Mineral, vitamin ve özel bileşenler içeren anne sütü, obeziteyi %4 oranında önlüyor. Emzirilmeyen bebeklere oranlar %30’a kadar obezite riski azalıyor. Bebeğin anne sütü aldığı her ay +%4 olarak kazanılıyor.

bebek_ideal_kilo_anne_sutu_faydalari-600x400.jpg


Sağlıklı kilo alması için ideal besin değerlerine sahip anne sütü, kemik gelişimini destekler. Yağ depolama sisteminde etkili olan çok sayıda yararlı bağırsak bakterisi, anne sütünde bulunmaktadır.

Leptin adı verilen, iştah ve yağ depo sistemini dengeleyen, düzenleyen hormon, anne sütünde ideal miktarda bulunmaktadır. Bebekler anne sütü alırken, beslenme sistematiklerini kendiliğinden düzenler ve geliştirirler.

Anne sütünün 10 önemli faydası Tıklayın !

Emzirmeyle ilgili annelerin bilmesi gerekenler Tıklayın !

Emzirmek ya da emzirmemek Tıklayın !

Anne sütünü artırmak için altın öneriler Tıklayın !

Emziren Anneler Nasıl Beslenmeli? Tıklayın !

İlk 6 ay Anne Sütü Vermenin Önemi ! Tıklayın !