İlişkiler zaman içerisinde alışkanlık haline gelebilir. Birlikte geçirilen zaman içerisinde alışkanlıklar değişebilir. Saygı bir ilişkide olması gereken en önemli noktalardan biri olduğu halde iki tarafta saygısını yitirmeye başlamış olabilir. Bitmesi gereken ilişkilerin en belirgin özelliklerini sıraladık.

Kendinizi Yorgun Hissediyorsunuz

İlişkinizdeki sorunları çözebilmek için çabalamak istemiyorsanız ve karşıdan da aynı çabayı göremiyorsanız yorulmuş olabilirsiniz. İlişkilerin durağan olmaması gerekir. Her gün yeni bir sürpriz olmasa da ilişkilerde canlılık olmalıdır.

Bağımlılık Haline Geldiyse

Uzun zamandır birlikte olan kişiler birbirlerinin hayatlarına tamamen girmiş olur. Tatil planlarının birlikte yapılması, izin zamanlarının ortak ayarlanması, bağımsız olmayan sosyal hayatlar buna örnek olabilir. Kişiler bir süre sonra bunları isteyerek değil alışkanlık olarak birlikte yapmaya başlar.

Huzurunuz Azalmışsa

İlişkilerde gerginlikler ve tartışmalar olabilir ancak devamlı huzursuz hissettiğiniz bir ilişkide olmanızın bir nedeni yoktur. Eskisi kadar neşeli ve mutlu değilseniz bu ilişkide huzurunuz giderek azalıyor anlamına gelebilir.

Sorunlar Çözülemiyorsa

İki yetişkin insanın hayattan ne istediğinin farkından olur. Kendi fikirlerini karşı tarafa zorla kabul ettirmeye çalışmak yapılabilecek en büyük hata olacaktır. Tartışmalardan sonra sorun çözülmüyor sadece birkaç gün sonraya atılıyorsa ciddi bir sorun var demektir.

Eskisi Kadar Sevmiyorsanız

İlişkinin ilerleyen evrelerinde ilişkinin başındaki aynı heyecan kalmayabilir. Aşk duygusu yerini çok daha sakin ve huzur dolu olan sevgiye bırakır. Sevgi duygusunu hissedemediğiniz bir ilişkiyi sürdürmek sizi yorabilir.