Boynunuz herhangi bir yaşlanma belirtisi gösteren ilk bölgelerden biridir. Başlıca nedenlerden biri ihmaldir. Boyun, çeşitli yaşlanma belirtilerini gösteren ilk yerdir. Bu bölge, vücudun diğer bölgelerine göre en ince deriye sahiptir. Boyun ayrıca daha az yağ bezine sahiptir, bu da elastikiyetini nispeten daha hızlı kaybetmesine neden olabilir. Boyun derisini sıkılaştırmanın bir kaç yolundan bahsedeceğiz.

1. Sıcak Taş Masajı​

tasla_cilt_deri_gerdirme_sicak_tas_masaji.jpg
Anekdot niteliğindeki kanıtlar, gevşek boyun derisine sıcak bir taşla masajın kırışıklıkları onarabileceğini göstermektedir. Ayrıca kolajen oluşumunu tetikleyebilir ve boyun derisini sıkılaştırabilir. Ancak, daha iyi ve daha güvenli sonuçlar için bu masajı bir profesyonel tarafından yaptırın.

2. Badem Yağı Masajı​

badem_yagi_boyun_gerdirme_maskesi.jpg
Bir badem yağı masajı aynı zamanda cilt sıkılığını artırabilir. Badem, zengin bir E vitamini kaynağıdır ayrıca kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olabilir. Boynunuza düzenli olarak badem yağı sürün. Ayrıca her gün badem de yiyebilirsiniz.

3. Boyun Sıkılaştırma Egzersizi​

boyun_sikilastirma_egzersizi.jpg
Boyun derisini sıkılaştırmak için etkili bir egzersiz, alt yüz kaslarının sürekli gerilmesi ve gevşetilmesidir. Bu germe egzersizi, boyun etrafındaki kasları aktif hale getirerek potansiyel olarak kollajen üretimini uyarabilir ve cildi sıkılaştırabilir.

4. Boyun Sıkılaştırma Maskeleri​

boyun_sikilastiran_salatalik_maskesi.jpg

Salatalık Maskesi​

Salatalık % 95 su içerdiğinden harika bir hidrasyon kaynağıdır. Bazıları boynunuzda salatalık kullanmanın, küçülen boyun hücrelerini canlandırmaya ve cildin daha dolgun ve canlı görünmesine yardımcı olabileceğine inanıyor.

Malzemeler:
  • 1 adet salatalık
  • 2 yemek kaşığı lor
  • 4-5 damla badem yağı
  • Küçük bir bardak gül suyu
  • Pamuk topu
Nasıl Yapılır?

Salatalığı rendeleyin ve bir kaseye koyun. Üzerine lor ve badem yağı ekleyin. İyice karıştırarak ince bir macun yapın. Maskeyi boynunuza uygulayın ve kuruması için 30 dakika bekletin. Gül suyuna batırılmış pamuk ile boynu temizleyin. Boynunuzu iyi bir nemlendiriciyle nemlendirin. Bu maskesiyi her gün yapın.

Muz Maskesi​


Muzdaki antioksidan özelliklerin boyun derisini sıkılaştırmaya yardımcıdır.

Malzemeler;
  • 1 muz
  • 4 yemek kaşığı lor
  • 2 yemek kaşığı bal
Nasıl Yapılır?

Bir kasede 1 adet muz ezin. Üzerine 4 yemek kaşığı lor ve 2 yemek kaşığı bal ekleyin. Tüm malzemeleri karıştır. Maskeyi boynunuza uygulayın. Bir saat kurumaya bırakın. Daha sonra durulayın. Bunu her gün yapın.

Boyun cildinizi sıkılaştırmak için bu diğer ipuçlarını da takip edebilirsiniz.

Boynunuzun Daha Genç Görünmesini Sağlamak İçin İpuçları​

boyun_sikilastirmanin_dogal_yollari.jpg

1. Kolajen Alın​


Oral kollajenin cilt elastikiyetini iyileştirdiği bilinmektedir. Günlük diyetinize kolajen takviyeleri eklemek boynunuzun daha genç görünmesine yardımcı olabilir. Herhangi bir takviyeye gitmeden önce doktorunuza danışın.

2. Parfümlerden Kaçının​


Parfümler, aşırı kullanıldığında cildi kurutabilen alkol içerir. Buda cilt elastikiyetinin kaybına neden olabilir. Bu nedenle boynunuzda parfüm kullanmaktan kaçının.

3. C Vitamini Alın​


C vitamini, yaşlanma karşıtı faydaları nedeniyle cilt bakımı endüstrisinde popüler olmuştur. Boynunuzun daha genç görünmesini sağlamak için C vitamini bazlı bir serum veya krem kullanabilirsiniz.


4. Cildinizi Nemlendirin​


Boynunuzu düzenli olarak nemlendirmek de genç görünmesine yardımcı olur. Tanınmış bir markadan doğal, yüksek kaliteli bir nemlendirici seçin. Düzenli olarak kullanın.
  • Beğen
Reactions: Tweggy