Kilo verirken yağ yakmak ve sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacak Prof. Dr. Canan Karatay yumurta diyet listesi hazırladık. Dengeli beslenme ile yeterli kalori aldığınızda fazlalıklardan kurtulabilir ve hastalıklardan korunabilirsiniz. Doğal beslenme alışkanlıklarının sağlık için önemli olduğunu biliyoruz. Sağlıklı beslenme konusunda Prof. Dr. Canan Karatay diyet listesinden yardım alabilirsiniz. Aç kalmadan zayıflamanıza yardımcı olan bu listeyi kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin doktor kontrolünde uygulaması gerekir. Kilonuza uygun egzersiz programları ile yağ yakma sürecini hızlandırabilirsiniz.

yumurta_diyeti_kilo_verme.jpg


Zaman zaman bilinen yargıları yıkarak şok açıklamalar yapan Prof. Karatay, yumurtanın kolesterolü yükseltmediğini hatta düşürdüğünü belirterek sindirilmesi sırasında da oldukça yüksek bir kalori harcandığını kaydetti. Çünkü yumurta hazmedilmesi zor bir besindi ve uzun süre tokluk hissi oluşturuyordu.

Kayısı kıvamında yumurta daha yararlı

Doğal ortamda, doğal şekilde beslenmiş olan tavukların yumurtası da doğal ve sağlıklı olduğundan kan kolesterolünü düşürür. Yumurta, diyet yapanlar için kilo vermeye yardımcı en önemli besinlerden biridir. Yumurtayı pişirirken de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Yumurta suda kayısı kıvamında olacak şekilde haşlanmalıdır. Veya tereyağı kullanılarak omlet yapılabilir, sevenler için menemen şeklinde tüketilebilir. Katı bir şekilde pişirilen yumurta kanserojen yapıda bulunmaktadır.

yumurta_diyet_listesi.Jpeg


Günlük tüketilmesi gereken yumurta miktarı nedir?

Kahvaltıların olmazsa olmazı yumurtanın hem sarısı hem de beyazı içerdikleri vitaminler sayesinde oldukça faydalıdır. Yumurtanın sarı kısmında bulunan kolin maddesi karaciğerin yağlanmasını engelleyen çok önemli bir besindir.

Günlük olarak 9-10 tane yumurta yenebilir hiçbir zararı yoktur, rahatlıkla tüketilebilir. Yumurtanın sarı kısmında 150mg. kolesterol içermektedir.

yumurta_diyeti.Jpeg


Canan Karatay Yumurta Diyet Listesi

Sabah:


-Kayısı kıvamında haşlanmış 2 yumurta
-6-7 adet tuzsuz zeytin
-Bir yemek kaşığı kadar beyaz peynir
-Şekersiz çay veya süt
-5-6 tane fındık

Ara Öğün:


-3-4 tane ceviz
-Yeşil çay ve su tüketilmelidir

Öğle:


-1 tabak zeytinyağlı barbunya ya da isteğe göre etli sebze yemeği
-Buharda pişirilmiş mevsim sebzeleri veya lahana salatası

Ara Öğün:


-1 tane istediğiniz bir meyve
- 1 kase yoğurt
-Şekersiz çay

Akşam:


-Izgara balık
-1 tabak pilav
-1 kase salata
-Yarım tahin helvası

Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır Yapanlar içiin Tıklayın !
Karatay Diyeti Yapanlar için Tıklayın !