Cildi hemen canlandıran mat ve cansız halinden kurtaran en kolay maskenin ne olduğunu biliyor musunuz? Cildi 3 dakikada canlandıran buz maskeleri ile canlı ve doğal pembeliğinde cilde kavuşabilirsiniz.

Cildi 3 Dakikada Canlandıran Buz Maskeleri

Kullandığınız cilt ürünlerinin cilt yüzeyinde birikmesi, çevre kirliliği, sigara kullanımına bağlı oluşan oksijen yetersizliği gibi nedenler ile donuk bir görüntü oluşabilir. Tüm bu sorunları engellemenize yardımcı olabilecek kan akışını hızlandıran basit buz maskeleri uygulayabilirsiniz.

Kan Akışının Hızlanmasının Cilde Etkisi Nedir?

Cilt yüzeyindeki kan akışının hızlanmasını kandaki vitamin ve oksijenin deri altına taşınmasına yardımcı olur. Cildin ihtiyaçlarının karşılanması ile cilt kendisini yeniler ve pürüzsüz görünüm kazanır. Buz maskesi ciltteki gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur ve anti aging etki ile genç kalmanızı sağlar.

Yenileyici ve Canlandırıcı Buz Maskesi Nasıl Yapılır?

aloe_vera_buz_maskesi_tarifi.jpg


Aleo Veralı Buz Maskesi

2 çorba kaşığı aleo vera jelini 4 tane buz kalıbının içine eşit miktarda dağıtın. Üzerini su ile doldurun ve buzdolabında dondurun.

Cildinize yavaş bir şekilde 3 dakika boyunca masaj yapın.

Bu maske cildin nemlendirilmesine yardımcı olur.

Maden Suyu Buz Maskesi


Bir şişe maden suyunu buz kalıplarında dondurun. Cildinize 3 dakika boyunca masaj yapın. Maden suyu cilde mineral desteği sağlayan doğal bir üründür.

Cilt Bakımı İçin Maden Suyu Buz Küpü Tıklayın !

gul_suyu_buz_cilt_maskesi.jpg


Gül Suyu Buz Maskesi

Buz kalıplarının içine saf gülsuyu ile doldurun. Cildinize 3 dakikalık masaj ile uygulayın. Gül suyu cildin aydınlık görünmesini sağlar. Gözenekleri sıkılaştırır.

limonlu_buz_maskesi_cilt_canlandirma.jpg


Limonlu Buz Maskesi

Su ve limonu eşit miktarda karıştırın. Buz kalıplarının içinde donmaya bırakın. Cildinize birkaç dakika boyunca uygulayın.

Limonlu buz küpleri sivilcelerdeki kızarıklığı giderilmesin yardımcı olur. Antibakteriyel özellikleri ile cildi yatıştırır ve yağlanmayı dengeler.

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları için Tıklayın !
Cilt Delikleri İçin Etkili Cilt Maskeleri Tıklayın !

Yüzdeki beyaz ve siyah noktalara doğal çareler için Tıklayın !