Yanlış giysi seçimi, yanlış bakım uygulamaları ile cildinize zarar veriyor olabilirsiniz. Cilt çizilmesi nedir? Nasıl geçer? Cildin kırışmaması için gerekli olan doğru cilt bakım önerilerini hazırladık.

Cilt çizilmesi, deri yüzeyinin yanlış bakımlar, cilde zarar veren kumaşlarda giysiler kullanma durumlarına bağlı olarak oluşan ve kırışıklık oluşumunu hızlandıran bir sorundur. Cildinizin yapısına uygun bakım ve uygun tercihler ile bu sorundan kurtulabilirsiniz.

cilt_cizilmesini_onlemek.jpg

Doğru İçeriklere Sahip Olmayan Peeling

Cilt bakımlarının vazgeçilmezleri arasında yer alan peeling uygulamaları yanlış ve cilde uygun olmayan bakım ürünleri ile yapıldığında cilde ciddi zararlar verebilir. Büyük granüller içeren ya da yakıcı özelliğe sahip asitler bulunduran peeling işlemlerinden mutlaka uzak durmanız gerekir.

Yanlış Havlu Seçimi

Duştan sonra hassaslaşan cildiniz için seçtiğiniz havlu önemlidir. Yumuşak ve ince dokulu bir havlu kullanmanız gerekir. Her gün yüzünüzü yıkadığınızda sert bir havlu ve yanlış hareketler ile cildi çizmek erken dönem kırışıklıklara neden olabilir.

Yastık Kılıfı

Yapı olarak ya da fazla deterjandan dolayı sertleşmiş olan yastık kılıfları yüzün çizilmesine neden olabilir. Saten ve yumuşatıcılar ile yıkanmış yastık kılıflarını seçin. Bakteri oluşmaması için yastık kılıflarınızı gün aşırı değiştirmeye özen gösterin.

at_kili_fircasi_cilt_cizer_mi.jpg


Vücut Fırçaları

Selülit ile mücadele etmek için kullanılan sentetik fırçalar cilde ciddi zararlar verebilir. Plastik yapılı banyo lifleri de aynı özelliği gösterir. Fırça olarak doğal at kılı fırça banyo lifi olarak ise doğal deniz süngeri kullanmaya özen göstermelisiniz.

Yüksek Asit İçeren Bakım Ürünleri

Derin iz ve leke tedavilerinde kullanılan asit içerikli bakım ürünlerini doktorunuzun önerileri dışında kullanmayın. Önerilen kullanım süresi dışında kullanılan asit içeren ürünler ciltte önemli tahribata neden olabilir.

Ek Bilgi

Cilt çizilmesini engellemek için cilt yapınıza uygun bir nemlendirici krem ile düzenli olarak nemlendirin. Cildin kendisini yenilemesini sağlayan kolajen üretimini destekleyen E vitamini içerikli bakım uygulamaları yapabilirsiniz.
https://www.kadinlarkulubu.com/forum/makaleler/cilt-cizilmesini-yok-eden-maske-tarifleri.1776/
Cilt çizilmesini yok eden maske tarifleri için Tıklayın !
Cilt Yapısı Neden Bozulur? Tıklayın !