Cildinize doğal bir pembelik ve canlılık kazandıran cilt lekelerini temizleyen pancar maskesi tarifi ile cildinizi yenileyebilirsiniz. Cilt tonunu eşitlemek için haftada bir defa bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Pancarın sağlık için yararları vardır. Bilimsel araştırmalar çiğ pancar kökünün bazı hastalıklarla mücadele ettiğini, kalp hastalıklarını önlediğini, hipertansiyonu ve kan şekeri düzeylerini kontrol ettiğini doğrulamıştır. Pancar, güçlü antioksidanlar, anti-inflamatuar ve mantar öldürücü özellikler içerir. Gut ve safra kesesi tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir.

cilt_bakimi_pancar_maskesi.jpg


Pancar, saç ve cilt sağlığı için son derece etkilidir. Cildinize pembemsi bir renk verir. Kozmetik sektöründe birçok cilt yenileyici kremde pancar özü bulunur.

Cilt Lekelerini Yok Eden Pancar Maskesi

1 tane pancar

1 çorba kaşığı yoğurt

Hazırlanışı

Pancarı blender ile püre haline getirin. Bir tülbent yardımı ile suyunu süzün. Bu suyun içine bir kaşık yoğurt ekleyin. Oluşan karışımı cildinize uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Ilık su ile cildinizi temizleyin.

İnatçı cilt lekeleriniz varsa bu maskeyi haftada 2 defa tekrarlayabilirsiniz. Doğal maskeler güçlü kimyasallar içermez. Etkisini gösterebilmesi için uzun süreli ve düzenli bir şekilde kullanılması gerekir.
  • Beğen
Reactions: Yaseminnur