Çikolata ile güzelleşmeye ne dersiniz? Cildinizin ışıl ışıl ve parlak görünmesi için cilt yenileyici çikolata maskesi ile genç kalabilir ve cildinizi onarabilirsiniz.

Güzelleşmek ve cildinizin nem dengesini sağlamak için çikolatadan yardım alabilirsiniz. Cildinizin yenilenmesini sağlayan çikolata maskesi ile kış aylarında yıpranan cildinizi onarabilirsiniz. Kuru ciltler için etkili olan bu maskenin malzeme seçimlerine özen göstermelisiniz. Maskede kullandığınız çikolatanın yüzde 70 oranında kakao içermesine özen gösterin. Koruyucu madde içermeyen çikolataları tercih edebilirsiniz. Satın aldığınız gül yağının gerçek gül yağı olduğundan emin olun. Doğal ürün alışverişlerinizi güvendiğiniz aktar ya da marketlerden yapın.

Yenileyici Çikolata Maskesi

2 yemek kaşığı çikolata

1 tatlı kaşığı gül yağı

1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı
cikolata_cilt_maskesi.jpg
Hazırlanışı

Katı haldeki çikolatayı benmari usulü eritin. Erimiş çikolatanın içine gül yağı ve tatlı badem yağını ekleyin. Tamamen karıştırın. Çikolata maskesi donmadan önce cildinize uygulamanız gerekir.

Temiz cildinize çikolata maskesini maske fırçası ile uygulayın. Cildinizde ortalama 20 dakika bekletin.

Cildinizi ılık ya da soğuk su ile temizleyin. Haftada bir defa maskeyi tekrarlayın.

Çikolata Maskesini Uygulamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Kullandığınız çikolatanın saf olmasına özen gösterin. İçinde fındık, fıstık ya da meyve parçaları içermemesi gerekir. Küçük parçalar cildinizde çizilmelere neden olabilir.

Çikolata içinde güçlü antioksidan yağlar barındırır. Kakao yağı cildin yenilenmesini ve canlanmasını sağlar. Maskelerde kullanılan çikolataların gerçek kakaodan elde edilmiş olması gerekir.

Çikolata yağlı bir besindir ve aşırı yağlı ve akneli ciltlerin bu maskeyi kullanması önerilmez.