Dişlerde çay, kahve ya da sigara gibi maddelerden dolayı oluşan sarı lekeler ve tartarlar için evde doğal ve bitkisel yöntemleri kullanabilirsiniz. Diş minesi hassas olan ve dişlerine zarar gelmesini istemeyenler için diş beyazlatma işlemlerinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Evde Diş Beyazlatırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Granüllü Ürünlerden Uzak Durun


Diş yapınız hassas ve diş mineniz ince ise granül içeren diş beyazlatma işlemlerinden uzak durmanız gerekir.

Karbonat ve Alüminyum Folyo Hassas Dişlere Uygun Değildir

Diş beyazlatmada kullanılan karbonat ve alüminyum folyo gibi malzemeler hassas yapılı dişler için uygun değildir. Diş yapısının çizilmesine neden olabilir.

Gliserin


Hassasa dişler için kullanışlı olan yöntemlerin başında gliserin gelir. Diş yapısına zarar vermeden onaran gliserini diş macununun üzerine biraz damlatıp dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

Limon Suyu


Limon suyunu biraz su ile inceltip dişlerinizi pamuk yardımı ile ovabilirsiniz. Limon güçlü bir asittir ancak dişlerinize daha az zarar verir.

Neem Yaprağı

Bakterilerin yok edilmesine yardımcı olan neem yağı hassas dişlerdeki kırıkların arasında hijyen sağlamanızı kolaylaştırır.

Çilek

Birkaç tane çileği ezin ve jel kıvamına getirin. Hazırladığınız karışımı diş fırçanızla dişlerinize uygulayın. Birkaç dakika boyunca dişlerinizi ovun. İnce yapılı olan çilek diş minesine zarar vermeyecektir. Çilek C vitamini içeriği ile diş etlerini korur ve bakterilere karşı savaşır.

Muz


Muz doğal diş beyazlatmada en çok işe yarayan yöntemlerden biridir. Bir muzun kabuğunun iç kısmı ile dişlerinizi ovabilirsiniz. Dişlerinizin rahatlamasını ve daha beyaz görünmesini sağlayacaktır.

Tarçın ve Adaçayı

Bir tatlı kaşığı tarçın ve adaçayını karıştırın. Biraz su ekleyin ve macun kıvamına getirin. Diş fırçası ile dişlerinizi ovun. Adaçayı antiseptik bir bitkidir ve hassas dişlerde bakteri oluşumunu engelleyecektir.

Dişlerin Beyaz Kalması İçin Bilmeniz Gerekenler

Hassas ve ince diş minesine sahip olan kişilerin yoğun florür içermeyen doğal diş macunlarını tercih etmesi gerekir. Günde iki defa yumuşak uçlu diş fırçası ile dişlerinizi temizleyebilirsiniz. Sigara ve kahve gibi alışkanlıklardan sonra dişlerinizi temiz su ile durulamak dişlerin sararmasını azaltabilir.
  • Beğen
Reactions: burfur