Kilo verdiniz çok mutlusunuz ama şu diyet sonrası sarkmalar olmasa değil mi? Bu sarkmalar için neler yapmalıyız diyorsanız Kadınlar Kulübü sizler için derledi!

Diyet sonrası her kadının kabuslarından biri sarkmalar.. Özellikle de hızlı bir şekilde kilo alıp vermede ortaya çıkan sarkma sorunları tahmin edebiliyoruz ki kötü bir görüntü oluşturuyor. Peki ya kadınların estetiğini bozan bu sarkmalarla nasıl baş edeceğiz diyorsanız yazımızı okumaya devam edin.
vucut-sarkmalarina-dogal-yontemler-1.jpg


Diyet Sonrası Sarkmalara Doğal Çözümler


· Buz kalıbına süt koyup dondurduktan sonra diyet sonrasında sarkmış kısımlara sürdüğünüzde toparlanma etkisi yapabilir.

· Diyet sonrası cilt sarkmalarının önüne geçmek için maya ile sütü karıştırın ve sarkan bölgelerinize sürün. Bu doğal çözüm sarkmaları ve de kırışıklıkları önler.

· Sarkmalara karşı etkili doğal yöntemlerden biri de ayva maskesi! Ayvayı kaynattıktan sonra içerisine bal katın ve sarkan bölgelerinize sürün.

· Doğum sonrası oluşan göğüs sarkmalarınız için yeşil çayın içine yoğurt katıp sarkan göğüslerinize sürün.

· Şimdi de eski dönemlerden bu yana kullanılan etkili bir maskeden bahsedeceğim. Yumurta sarısını, bir tatlı kaşığı sütü, bir tatlı kaşığı balı, bir tatlı kaşığı limon suyunu ve birazcık tuzu bir kapta karıştırın ve sarkan bölgelerinize sürün. Düzenli olarak kullandığınızda sarkmaların hafiflediğini göreceksiniz.
  • Beğen
Reactions: Zenirem ve Zen71