Doğal ve organik ürünlerin kullanılması cilt açısından faydalıdır. Piyasada yer alan birbirinden farklı kimyasal cilt bakım ürünleri yerine, evde yapılabilecek doğal maske ya da peelingleri değerlendirmekte fayda vardır. Genç bir cilt için ise 20’li yaşlardan itibaren bakım yapmaya özen göstermek gerekir. Doğal ürünleri kullanacakların ise karma, yağlı ya da kuru cilt tiplerine göre farklı alternatifleri değerlendirmeleri önemlidir. Aksi takdirde evde yapabileceğiniz kolay cilt bakım kürleri, ters etki oluşturabilir.

Cilt Dokusunun Bozulmasını Engeller
Pürüzsüz bir cilt için doğal yöntemler, kimyasal ürünlere göre her zaman daha avantajlıdır. İçeriğinde kimyasal bileşenler bulunan cilt bakım ürünleri, bir süre sonrasında yüz ve vücut dokusunun bozulmasına neden olur.

  • Bu tür problemler yaşamamak adına her zaman doğal ve organik cilt bakım malzemelerini kullanmaya özen göstermek gerekir.
  • Limon ile hazırlayabileceğiniz bakım maskeleri, özellikle yüzdeki sivilcelerin ya da lekelerin giderilmesine yardımcı olur.
  • Karbonat, bal, portakal, zencefil, buğday ya da pirinç unu da evde hazırlanan maskelerde kullanılan doğal ürünlerden bazılarıdır.
  • Özellikle pirinç unu ve salatalık cilt dokusunun onarılmasına katkı sağlayan ürünler arasında gösterilir.
dogal_cilt_urunleri_cilt_bakimi.jpg


Detoks etkisi oluşturur: Doğal cilt bakım ürünleri, oluşturdukları detoks etkisi ile hızlı bir şekilde onarım sağlar. Üstelik hassas ciltlerde de kullanılabildiği için herhangi bir yan etkisi yoktur. Cildi güzelleştiren doğal bal maskeleri de son dönemde çok fazla tercih edilmeye başlamıştır. Kuru cilde sahip olanlar bal maskesi sayesinde ışıldayan ve parlak bir doku elde edebilirler.

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Tıklayın !
Cilt Sağlığı İçin Bakım Önerileri: Siyah Nokta Ve Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifleri Tıklayın !
Cilt Temizliği İçin Maske Yapımı Tıklayın !