Makyaj yapmayı hemen her kadın sever. Makyaj bir insanı şahane güzelleştirebilir ya da olduğundan daha çirkin görünmesine neden olabilir. Fakat makyajın kalitesini belirleyen faktör, temeli değiştirmeden sunmasıdır. Yani kişinin olduğundan farklı görünmesini sağlamak yerine, var olan yüz hatları, karakteristik özelliklerini daha renkli sunmasıdır.

Makyaj teknikleri, kadın güzelliğini desteklemek yönünde uygulanmalıdır. Zira kat kat boyalar sürmek, bambaşka bir yüz görünümü sunmak ancak, makyaj hilesi olabilir. Ve makyaj ancak temel olan kişiyi güzelleştirebilir. Diğer türlü boya sürülmüşlükten farklı olmaz.

İdeal Makyaj Yapmak İçin
Abartıya kaçılmaması önemlidir. Makyaj bazı, makyaj sabitleyici, fondoten, pudra, allık, kalem, far, rimel, ruj genel olarak en sık kullanılan kozmetik ürünleri arasındadır. Cildiniz için mineralli makyaj ürünleri kullanmak aynı zamanda cildinizin beslenmesine ve rahat nefes almasına olanak sunar.

makyaj_teknikleri_2019-600x600.jpg


Makyajın olmazsa olmazı, rimeldir. Rimel sürülmeyen hiçbir makyaj tamamlanmış sayılmaz.

  • Allık fırça ile yüzün şekline göre sürülmelidir. Allık; yanaklar veya elmacık, alın, burun ucu ve çeneye sürülür.
  • Pudra tüm yüze uygulanan ve süngerle sürülmesi gereken, kapatıcıdır. Ciltle aynı renk olması esastır.
  • Maskara en son sürülmeli ve kirpik dipleri muhakkak taranmalıdır.
  • Kalem sürüldükten sonra fırça ile flulaştırılmalı ve eğrilikler giderilmelidir.
  • Eyeliner gece makyajında kullanılması gereken fakat günlük makyajda sıkla kullanılan bir üründür. ıslak görünümlü olanları gündüz sürmeyin. Kalem sürüldüğünde kuyruk uzatılabilir, ancak eyelinerda yapay görüntü verir.
  • Ruj, kalın tabaka halinde sürüldüğünde en doğal makyajı bile aşırı yapay gösterebilir. Ten, far ya da kıyafet rengine göre değil, saç rengine göre ruj seçimi yapılmalıdır.
  • Göz farı, kirpik diplerinden itibaren koyudan açığa doğru sürülmeli ve ufuk çizgisi gibi sabitlik yapılmamalıdır.
Makyaj teknikleri, klasiklere göre değil kendi yüz hatlarınıza göre uygulanmalıdır. Boş zamanlarınızda tamamen bronz bir allığı tüm yüzünüze sürün ve asimetrik detaylarını keşfedin.

Makyajda son moda; Mineral makyaj Tıklayın !

Eyeliner sürme teknikleri Tıklayın !

Makyajın Püf Noktaları Tıklayın !
  • Beğen
Reactions: dilarabalci