Bir robot süpürge almayı düşünüyorsanız, gösterişli olanlardan uzak durun. Aslında çoğu o kadar havalı görünüyor ki birini seçmekte zorlanabilirsiniz. İyi bir robot elektrikli süpürge almak istiyorsanız gerekli olan teknik özelliklere de dikkat etmeniz gerekiyor. Paranızın karşılığını en iyi şekilde aldığınızdan emin olmak için göz önünde bulundurmanız gereken temel özelliklere daha yakından bakalım.

Emiş Gücü​


Bu size robot elektrikli süpürgenin ne kadar sıkı çalıştığını söyler. Bu emiş gücü PA adı verilen bir şeyle ölçülür ve temel bir robot elektrikli süpürge 1.000 emiş gücüne sahiptir. Bu sert zeminler için yeterince iyi, ancak halı kaplı bir ev için daha yüksek emiş gücüne sahip bir model arayın.

Çalışma Süresi ve Şarj Süresi​


Bu iki özellik, robot elektrikli süpürgenizin ne kadar verimli olduğunu belirler. En az 60 dakika çalışmasına izin verecek yüksek kapasiteli bir bataryaya sahip bir elektrikli süpürge aramanız gerekir. Üst düzey modeller 120-150 dakikalık bir özerkliğe sahiptir. Şarj süresi de 50 dakika ile üç saat arasında değişiyor. Daha kısa olması daha iyidir, ancak bu gerçekten ihtiyaçlarınıza bağlıdır.

İki odalı tek katlı bir daire için 60 dakika bile yeterli olabilir. Daha büyük bir ev için, iki saat kesintisiz çalışabilecek bir model seçin.
robot_supurge_secimi.jpg

Bağlantı​


Robot elektrikli süpürgenizi uzaktan kontrol etmek istiyorsanız bu çok önemlidir. Modern elektrik süpürgelerinin çoğu Wi-Fi'ye bağlanır ve Alexa veya Google Assistant aracılığıyla sesli komutla çalışmaya gönderilebilir.

Aynı zamanda, çoğu üreticinin temizlik rutinini planlamanıza izin veren telefon uygulamaları vardır. Yine de tüm telefon uygulamaları sezgisel veya kullanımı kolay değildir, bu nedenle uygulamanın App Store veya Google Play'deki derecelendirmesine hızlıca göz atmak isteyebilirsiniz.

Akıllı Haritalama​


Akıllı haritalama özelliği, bir elektrikli süpürgenin evin düzenini öğrenmesine ve ayrıca odalar arasında ayrım yapmasına olanak tanır. Bu, robota tam olarak hangi odaları ne zaman temizlemesi gerektiğini söyleyen bir program ayarlayabileceğiniz için gerçekten kullanışlıdır.

Gürültü seviyesi​


Dürüst olmak gerekirse, gürültü yapmayan bir robot elektrikli süpürge bulmak zor. Evin etrafında çalışan bir süpürge sesi duymamak için çok ağır bir uyuyan olmanız gerekir. Bununla birlikte, bu sizin için bir sorunsa, sessiz işlevi veya gece modu olan bir model arayın.

Evcil hayvan tüyü​


İnsanların bir robot elektrikli süpürge satın almak istemelerinin ana nedenlerinden biri, bu konudaki tüm evcil hayvan tüylerinden veya insan saçından kurtulmaktır. Halılarda verimli çalışan, yüksek emiş gücüne sahip bir robot aramanız gerekir. Dikkate almanız gereken başka bir şey de robotun kullandığı fırça türleridir. Kauçuk fırçaların temizlenmesi kolaydır ve saçlar onlara dolanmaz.

Bununla birlikte, en iyi seçiminiz, fırçalara yapışmış tüyleri kendi kendine alabilen kendi kendini temizleme işlevine sahip bir robot elektrikli süpürgedir.