Eski sevgiliniz sizin hayatınızın yolunda olduğu bir zaman dilimde tekrar ortaya çıkar. Barışmak istediğini söyler ya da buna dair işaretlerde bulunur. Onu tamamen unuttuğunuzu düşündüğünüz bir dönem olsa da aklınız karışabilir. Eski güzel günlerdeki anılara gidersiniz. Eski sevgilisi ile yıllar sonra tekrar bir araya gelip mutlu olan insanlar elbette ki vardır ancak sayısının çok az olduğunu unutmamak gerekir.

Eski Sevgili İle Barışmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Onunla neden ayrıldığınızı hatırlayın. Özellikle sizi o terk ettiyse ona tekrar güvenmeniz oldukça zor olacaktır. Uzun zaman sonra değiştiğini ve sizi özlediğini söyleyebilir ancak ona güvenebilmeniz uzun zaman alabilir. Barışma durumunda kalbinizin derinliklerinde güveniniz sarsılmış olur.

Kızgınlıkların geçmesi uzun zaman alır ancak tamamen de geçmeyebilir. Ayrılık sürecinde söyledikleri ve davranışları sizi çok yıpratmıştır. Üzüldüğünüz günler aklınıza sık sık gelecektir. Bunun sonucunda tekrar tartışmaların yaşanma ihtimali yüksektir.

Ayrı olduğunuz dönemde hayatında olup bitenlerde size karşı bir sorumluluğu yoktur. Bu elbette ki o dönemi düşünmenizi engellemez. Başka biri hayatına girdiyse, "acaba aklına geliyor mu?" sorusundan kendinizi alamazsınız.

Geçen zaman sevginizde eksilme yaratmış olabilir. Bunu ilk başlarda fark etmeseniz de ilişkinin ilk dönemi geçtikten sonra başladığınızdaki özlem dinmiş olur. Onun olmadığı zamanlarda mutlu olduğunuz için sevginizin eksildiğini hissedebilirsiniz.

Eski sorunların yaşanacağına dair içinizde şüpheler vardır. Tekrar aynı kıskançlıklar, tartışmalar, sorunların olacağını düşünmek sizi yorabilir.

Bir defa ayrılmış ve uzun zaman sonra tekrar bir araya gelmiş çiftler tekrar ayrılma kararını daha çabuk alır. Sevdiği insandan uzaklaştıktan sonra olacak bütün adımları çok daha öncesinde yaşamış olmanın verdiği güven olacaktır.