Ev yapımı kolay yüz serumu tarifi makalemizde sizlerle... Sadece 3 malzemeyi kullanarak evde bir tane yapın ve güzel, ışıltılı bir cilde sahip olun. Yüz serumları güzellik pazarını her şey gibi ele geçirdi. Dermatologlar, şaşırtıcı güzellik faydaları için düzenli temizlik, tonlama ve nemlendirme rutininin ardından bir yüz serumu kullanılmasını önermektedir.

gul_suyu_serum.jpg

Yüz serumları, cilt bakımı sorunlarınızın çoğu için bir çözümdür. Yüz serumu uygulamak, tüm cilt sorunlarını uzak tutmanıza yardımcı olabilir. Yüz serumları, cildinizi besleyen maddeler kullanılarak hazırlanır. Bu içerikler, cildinizi sağlıklı ve güzel tutan besinlere sahiptir. Ayrıca, piyasada bulunan yüz serumlarının çoğu, uzun vadede cildinize zarar verebilecek zararlı kimyasallarla doludur. Cildimizi bu tür zararlı ürünlere maruz bırakmak gerçekten güvenli değildir. Cildimiz için doğal veya ev yapımı ürünler kullanmak en iyisidir. Bu yüzden, burada size gerçekten işe yarayan kolay bir güzellik tarifi verelim.

Yüz Serumu Maskesi Tarifi​

aloe_Vera_yuz_serum_Tarifi.jpg
Malzemeler:
  • 2 yemek kaşığı aloe vera jeli
  • 2 yemek kaşığı gül suyu
  • 2 kapsül E Vitamini
Tarifi:

Bir kasede aloe vera jelini, gül suyunu ve E vitamini kapsülünü ekleyip iyice karıştırın. Serumunuz hazır. Bu serumu damla şişelerinde saklayabilirsiniz. Bu ev yapımı serumu günde iki kez uygulayabilirsiniz. Yüzünüzü yıkadıktan sonra uyguladığınızdan emin olun. Yüzünüze nazikçe masaj yapın ve sonra yüzünüzde kalmasını istemiyorsanız normal suyla yıkayın.

Aloe vera, gül suyu ve E vitamini kombinasyonu yüzünüze güzel bir ışıltı verir. Bu yüz serumu, koyu lekelerin görünümünü azaltmada da etkilidir. Bu serumun hazırlanmasında kullanılan gül suyu, sivilce gibi cilt problemlerini uzak tutan antienflamatuvar özelliklere sahiptir. Aloe vera yüzünüz için nemlendirici görevi görür. Göz çevresindeki koyu halkaları ve şişkinliği azaltır.

Dikkat: Bu yüz serumu, doğal malzemeler kullanılarak hazırlanır, ancak herhangi bir enfeksiyon veya alerjiyi önlemek için yüzünüze uygulamadan önce elinizde bir test yaptığınızdan emin olun.
  • yuz_serumu_maske_tarifi.jpg
    yuz_serumu_maske_tarifi.jpg
    104,8 KB · Görüntüleme: 53.669
  • Beğen
Reactions: zanaat