Doğal yollarla diş ağrısını geçirmek için denenebilecek pek çok çözüm önerisi mevcuttur. İnsanların çeşitli nedenlerden dolayı dişleri ağrıyabilir. Ağrıyan diş de gündelik hayatı oldukça olumsuz etkiler. Diş ağrısının en iyi tedavi şekli ise ilk olarak ağrının nedeninin bulunmasıdır. Çok şiddetli ve uzun süre geçmeyen ağrılar için doktora başvurulması önemlidir. Fakat çoğu ağrının evde uygulanacak yöntemler ile geçirebilmesi mümkündür. Diş ağrısına pratik çözümler uygulanarak kolay bir şekilde ağrıdan kurtulmak için pek çok yöntem vardır.

Diş Ağrısı Nedenleri Nelerdir?
Diş ağrısına yol açan pek çok neden bulunuyor. Örneğin yirmilik dişlerin çıkması diş ağrısının da en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Bunun yanı sıra dişte bir çürük varsa bu da yoğun bir diş ağrısına yol açabilir. Bazı durumlarda ise dişte iltihaplanmalar meydana gelebilir. Bu iltihaplar da dişlerde ağrılar oluşturur. Diş ağrıları nedeniyle çoğu zaman yüz, kulak ve ense de ağrıyabilir. Pek çok kişi doktora gitmeden diş ağrısı nasıl geçer sorusuna cevap arasa da bu tarz ağrılar için dişçiye gidilmesi şarttır.

dis_agrisi_geciren_yontemler-600x400.jpg


Evde Diş Ağrısını Geçirme
Diş ağrılarında diş hekimlerine başvurulması tavsiye edilir. Bunun yanı sıra evde yapılacak bazı yöntemler ile de ağrı azaltılabilir. Fakat bunların geçici çözüm olduğu unutulmamalı ve zaman kaybetmeden uzmana başvurulmalıdır. Diş ağrısına ne iyi gelir evde çözüm arayan kişilere gösterilebilecek şeylerden bir tanesi tuzlu sudur. Sirkeli ya da tuzlu su ile gargara yapılması ağrıyı da azaltacaktır. Ayrıca pek çok kişinin diş ağrısı deyince aklına ilk alkol gelir. Bir pamuğa dökülen alkolün ağrıyan dişe konması da ağrıyı dindirir. Bunun dışında diş ağrısını geçirmek için şunlara başvurulabilir:

  • Karanfil yağı,
  • Buz kompresi,
  • Sarımsak,
  • Zerdeçal.
Diş Ağrısından Kurtulmanın Doğal Yolları Tıklayın !

Diş Eti Çekilmesinin Bitkisel Tedavisi, Doğal Çözümü Tıklayın !

Bitkisel Yöntemlerle Diş Eti Peelingi Nasıl Yapılır? Tıklayın !


Beyaz dişler için 4 doğal yöntem Tıklayın !