Bakımlı parlak dökülmeyen saçlar için birçok yöntem deniyoruz. Bugün sizler için evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz saç bakım tarifleri hazırladık.

Elma Sirkesi ile Saçlarınızı Durulayın !

Elma sirkesi temizleyici özelliğini herkes bilir. Saç derinizi ve tüm kalıntıları arındırcak bir tarif verelim. Elma sirkesi ve suyu eşit oranda şişede karıştırın. Saçlarınızı sampuanınızla yıkadıkdan sonra bu karışımla saçlarınızı kurulayın. Saçlarınızın nefes aldığını ferahladığını hissedeceksiniz. Bu karışımı haftada 2 kez yapabilirsiniz.

yumurta_bal_sac_maskesi_tarifi.jpg


Yumurta Maskemiz ile Saçlarınıza Parlaklık Kazandırın !

Saçlarınızın canlanmasını parlaklık kazanmasını sağlamak için en iyi maskedir. Bu tarif oldukça basittir. Yumurta akı, 1 çorba kaşığı zeytinyağ ve bir çorba kaşığı balı karıştırıp saç derinize masaj yaparak uygulayın. Saç bonesi yada streç film takarak 30 dakika bekletin ve yıkayın. Uygulamayı haftada 1 yaparsanız bakımlı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

aloe_vera_sac_maskesi_tarifi.jpg


Aloe Vera Maskesi ile Saçlarınızı Nemlendirin !


Son zamanlarda çok adını duyduğumuz aloe veranın faydaları saymakla bitmez. Özellikle saç ve cildi nemlendiriyor. Gelelim tarifimize Aloe veranızın kalın yaprağından bir kısım kesin ve ikiye bölün. Daha sonra içindeki jeli çıkartıp ufak bir kapta ezin. Bu kaba 2 yemek kaşığı kadar hindistan cevizi yağı ekleyin. Bu maskesiyi 30 dakika kadar beklektikden sonra durulayabilirsiniz. Bu maskeyi saçınızın ihtiyacına göre hafada 1 2 kez deneyebilirsiniz. Yağlı içerikleri olduğundan durulama sırasında önce kuru şampuan ile yıkamanızı ve sonra su ile saçlarınızı köpürtmenizi öneririz. Bu şekilde saçınızda yağ kalıntısı kalmayacaktır.

Saç Dökülmelerini Engelleyen Balık Yağı Maskesi için Tıklayın !
Ekonomik Ev Yapımı Saç Maskeleri için Tıklayın !

Bıldırcın yumurtası ile saç gürleştirme maskesi için Tıklayın !