Dünyada hızla başlayan güzellik bakımlarından biri olan probiyotik kullanımın faydaları nelerdir? Evde probiyotikli nemlendirici maske yapımı tarifi hazırladık. Cilde tam bakım sağlayan bu maskenin özellikleri nelerdir?

Evde Probiyotikli Nemlendirici Maske Yapımı

Probiyotik sağlıklı bir vücut için mutlaka kullanmanız gereken doğal sağlıklı bakterilerden oluşur. Doğal yoğurt ve kefir en zengin probiyotik kaynakları arasında yer alır. Sindirim sisteminin rahatlaması, vücuttaki toksinlerin atılması ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayan probiyotikli ürünleri cildinizde de kullanabilirsiniz.

Son dönemde içeriğinde doğal probiyotik bulunan güzellik ürünleri kadınların dikkatini çekmeyi başardı. Cildi onaran bu maskeleri evde birkaç malzeme ile hazırlayabilirsiniz. İşte derinlemesine nemlendiren ve cildi dış etkenlerden koruyan doğal probiyotik maskesi.

probiyotik_nemlendirici_maske_yapimi_cilt_bakimi.jpg

Probiyotik Maskesi Nasıl Yapılır?

2 çorba kaşığı doğal ev yoğurdu

1 çorba kaşığı saf gül suyu

1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı

Kullandığınız yoğurtun evde yapılmış ve taze olması gerekmektedir. Gül suyunun ise tamamen saf olmasına ve koruyucu madde içermemesine dikkat edin.

Yoğurt ve gül suyunu karıştırın. Balı ekledikten sonra karıştırmaya devam edin. Homojen kıvama gelmiş olan karışımı temizlenmiş ve arındırılmış olan cildinize maske halinde uygulayın.

Maskeyi cildinizde 30 dakika beklettikten sonra cildinizi soğuk su ile yıkayın.

Kuruladıktan sonra cildinize birkaç dakika buz küpleri uygulayabilirsiniz.

İnce yapılı bir nemlendirici krem kullanabilirsiniz.

Bu maskeyi haftada bir defa akşam saatlerinde kullanabilirsiniz.