Güzellik salonları yerine evde profesyonel makyaj nasıl yapılır? Makyaj sanatçılarının uyguladığı yöntem ve makyaj malzemeleri ile evde kendininiz için pürüzsüz görünen makyaj yapabilirsiniz.

Profesyonel makyaj sanatçılarının kendilerine has makyaj teknikleri vardır. Modeller için doğru makyajı uygulamadan önce dikkat ettikleri en önemli noktalar nelerdir? Evde bu teknikler ile yüzünüz için ideal makyajı yapabilirsiniz.

evde_profesyonel_makyaj.jpg


Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır?


Yüz Hatlarını Belirleme

Her kadının kendisine ait yüz şekli vardır. Profesyonel makyajda amaç yüzü oval şekle getirmektir. İdeal yüz tipi olarak tanımlanan bu şekil için kontür ve aydınlatma uygulamalarından yararlanmanız gerekir.

Cilt Tipini Belirleme

Cildinizde kullanılacak ürünlerin uzun saatler sabit kalmasını ve canlı dokusunu kaybetmemesi için cilt tipinin belirlenmesi gerekir. Yağlı, normal, kuru ya da karma cildinize uygun ürünleri seçmelisiniz. Makyaj bazının cilt tipine uygun seçilmesi ilk adım olabilir.

Ten Rengine Uygun Ürünler

Size yakışan makyaj tonlarını belirlemek için bilmeniz gereken noktalar vardır. Saç, kaş ve cilt renginize uygun cilt makyajı yapmalısınız. Gözlerinizi belirgin bir hale getirmek içinse göz renginizi dikkate alarak far seçimlerinde bulunmanız gerekir.

Kişiye Özel Makyaj Teknikleri

Yüz ve cilt tipini belirledikten sonra kendiniz için en uygun makyaj teknikleri uygulamanız gerekir. Örneğin kuyruklu eyeliner başka birinde harika görünürken küçük gözleriniz varsa sizin için uygun olmayabilir. Allık uygularken çene ve yanak aralığınızı dikkate almanız gerekir. Size yakışacak makyaj için birkaç deneme yapmanız gerekebilir.

Ürün Kullanımı

Profesyonel makyaj yapmak istiyorsanız doğru ürünleri kullanmanız gerekir. Bir fırça ile birçok işlem yapmanız profesyonel makyaj izlemi için uygun olmayacaktır. Her işlem için yeterli malzeme olması gerekir.

Profesyonel Makyaj Modasında Neler Var?

Cildi aydınlatmak son dönem makyajların en popüler adımı oluyor. Bu adımı yüz hatlarına uygun kontür uygulamaları takip ediyor.

Kaşların doğal olması ve kalem ile doldurulması profesyonel makyajlarının en gözde uygulamaları arasında yer alıyor.

Doğal tonlardaki göz renkleri günlük makyaj için uygun seçim olabilir. Akşam için ise parlak ve metalik makyajlar dikkat çekiyor.

Yaz aylarında birkaç farklı rengin kullanıldığı göz makyajları kullanılıyor. Kış günlerinde ise sade ve cildi canlı gösteren makyaj modelleri uygulanıyor.