Tırnak beyazlatma için yapılması gerekenler arasında en çok kullanılan şeyler limon ve sirkedir. Tırnaklar özellikle oje sürmekten dolayı sararır. Ojeden dolayı havasız kalan tırnaklar zaman içinde sararmaya başlar. Bu sarılığı giderebilmek için de tırnak bakımı yapılması gereklidir. Bunun için de kozmetik ürünleri satılan yerlerden ürünler alınabilir. Fakat evde uygulanacak doğal yöntemlerle de tırnak beyazlatmak mümkündür.

limonla_tirnak_beyazlatma_yontemi-600x399.jpg


Limon İle Tırnakları Beyazlatma
Tırnak beyazlatma nasıl yapılır konusunda en çok tavsiye edilen şey limondur. Limonun tırnakları besleyici özelliği vardır. Bu yüzden de hem tırnak uzatma hem de tırnak beyazlatma için sıklıkla limon kullanılır. Limon doğrudan tırnağa sürülebilir. Bunun dışında yarım limon suyu ve 1 çay kaşığı karbonat karışımının hazırlanmasının ardından bir fırça yardımıyla tırnaklar fırçalanabilir.

dis_macunu_ile_tirnak_beyazlatma_yontemleri-600x336.jpg
Tırnak Beyazlatma İçin Diş Macunu
Tırnak beyazlatma formüllerinden bir diğeri ise diş macunudur. Temiz bir diş fırçasının üzerine sürülen bir miktar diş macunu ile tırnakların fırçalanması beyazlık için oldukça etkili bir yöntemdir. Bu yöntemin düzenli olarak yapılması da kısa bir süre içerisinde tırnak beyazlatacaktır.

Sararmış Tırnakları Beyazlatma Yöntemleri Tıklayın !

Ojeden Sararan Tırnakları Beyazlatma Yöntemleri Tıklayın !

Tırnakları beyazlatmanın püf noktaları Tıklayın !


Hızlı ve güçlü tırnak uzatma yöntemleri nelerdir? Tıklayın !