Aynı evi paylaşmaya başladıktan sonra en küçük bir sorunda çıkan kavgada en çok kurulan cümle "sen çok değiştin" oluyor. Aslında kişilerin bu kadar kısa sürede değişme ihtimali çok düşüktür. Sadece iki taraf birbirini iyi tanımıyor olabilir. Sağlıklı bir evlilik hayatı için iki tarafında birbirlerini yeterince tanıyor olması gerekir.

Sevginizin sizin hakkınızda bilmesi gerekenler var. Örneğin asla yapılmasından hoşanmayacağınız davranışları biliyor olması gerekiyor. Ondan bu konularda hassas davranmasını rica edebilirsiniz. İlişkinin başında insanlar olduğundan daha farklı biri gibi davranmaya meyillidir. Kesin noktalarınızı hem sözlerinizle hem davranışlarınız ile belli edin.

En sinirli olduğunuz anı henüz görmemiş olabilir ama bunu ondan saklamayın. Bir olaydan sonra evinizi gidip tek başınıza ağlama krizine girdiğinizi bilmesi gerekiyor. Evlendikten sonra bunlara şahit olduğunda şaşırmayacak yada sizi suçlamayacaktır.

Kendi hakkınızda doğru bilgiler verin. En sık yapılan hatalardan biridir. Siz bir bireysiniz ve başkalarının hoşlanmayacağı davranışlarınız olabilir. Ne olursa olsun sevgiliniz sizin hakkınızda olumsuz düşünecek korkusu ile bunları saklamayın. Evlendikten sonra bunları öğrenmesi ve kabullenmesi daha zor olabilir.

Birlikte uzun yıllar geçireceğiniz birinin yanında kendinizden başka biri gibi davranmanız zor olacaktır, bunu unutmayın.