Hayatınızdaki insan sizi aldatmadığını söylüyor olabilir. Ancak karşı cinse olan ilgisi ve abartılı övgüleri varsa bu küçük aldatma sayılabilir. Mikro aldatma kavramı kelimesinin temeli de buradan gelir. Bu davranışlara uzun süre devam eden erkeğin sizi gerçekten aldatma ihtimali ise oldukça yüksektir.

Mikro aldatmanın en belirgin işaretleri ise sizin yanınızda başka bir kadına abartılı övgüleri ve hayran bakışlarıdır. Sizden bunu saklama gereği duymaz, kadınlara abartılı tavırlar ile ilgisini belli etmesi, sizinle olan ilişkisine saygı duymadığını göstermesi, diğer kadınlar ile her konu hakkında uzun uzun sohbetler yapması ve bunu sizden saklaması, yaşadığı sorun ve sıkıntıları size anlatmak yerine başka kadınlar ile paylaştığında kendisini iyi hissettiğini söylemesi, sizin seçiminiz dışında başka kadınlarda görüp hayran olduğu elbiseyi sizin de giymeniz konusunda aşırı ısrarcı olması, nişan ya da evlilik yüzüğünü takmamak istemesi ve sürekli gerçek dışı bahaneler uydurması,

Sizin de hayatınızdaki kişi devamlı olarak bu davranışları yapıyorsa ve sizi aldattığı konusunda şüpheleriniz varsa görmezden gelmemek en iyisi olacaktır. Zor bir durum olsa da sizi aldattığını düşünüyorsanız emin olmalısınız.