Çoğu kadının kabusu haline gelen göz altı torbalarından bir de bu yöntemlerle kurtulmayı deneyin hanımlar! İşte göz altı torbalarına iyi gelen yöntemler..

Göz altlarında oluşan ve biz kadınları son derece rahatsız eden göz altı torbaları! Hem olduğunuzdan yaşlı bir görünüme neden oluyor hem de tüm gece içmiş izlenimi veriyor. Sabahları aynaya bakmaya korkar hale geldiyseniz bu önerilerimize kulak verin hanımlar!


Göz Altı Torbalarına İyi Gelen Yöntemler

Uykusuzluk, aşırı stres, alerjik reaksiyonlar, hormonel değişim (regl dönemi),su kaybı, aşırı tuzlu beslenme, sigara ve alkol kullanımı gibi nedenlerle oluşan göz altı torbalarınızı paylaşacağımız birkaç yöntemle kurtulabilirsiniz.

Çay: 2 poşet çayı 2 dakika sıcak suda beklettikten sonra biraz soğutup gözlerinize koyun. Gözlerinizde 20 dakika bekletin.

Kahve Telvesi: İçtiğiniz kahve telvesini göz altlarınıza sürün zamanla göz altı torbalarınızdan kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Salatalık : Dilimlediğiniz 1 salatalığı 15-20 dakika buzlukta beklettikten sonra 5 dakikada dışarı da ılımasını bekleyin. Göz kapaklarınızın üzerinde 20 dakika bekletin.

Çilek: Yaz aylarının en sevilen meyvelerinden biri olan çileği dilimleyip göz altlarınızda 10 dakika boyunca bekletirseniz zamanla şişliğinin indiğini göreceksiniz.

Sizin göz altı torbaları için önerileriniz neler?